21 Mart 2009 Cumartesi

Herkes Memnun

Zirve yarışını yakından ilgilendiren mücadelede Sivasspor - Beşiktaş maçında 1-1 skor vardı. Oyuna ve sonuca baktığımızda iki takımda durumdan memnundu gibiler. Maç içinde müthiş pozisyonlar yoktu ama iyi bir mücadele vardı. İki takımda galibiyeti istediler ama beraberliklede fazla üzülmemiş oldular. Zirvede yine bu iki takım var. Trabzonspor ve Fenerbahçe bu beraberlikle biraz kendi maçlarının üzüntülerini dindirdiler, Galatasaray yarın galip gelirse bu hafta çok karlı çıkacak.

Kamanan'ın maça yedek başlaması şaşırttı beni. Bu sezon Sivasspor'un büyük takımlara karşı oynadığı maçlara baktığımda Kamanan'ın gelmesinden bu yana çift forvetten ödün vermiyorlardı. Kamanan mücadeleci ve hızlı bir oyuncu. Bu yüzden Sivasspor'un yapısına müthiş uyuyor. Sivasspor oyunu biraz daha kontrol etmek ve Mehmet Yıldız'la etkili olmak istedi. Beşiktaş cephesinde Bobo ve Yusuf tercihleri vardı. Mustafa Denizli'nin taktikleri belli olmuyor maçlara göre oyun şablonları değişiyor. Bakıyoruz Holosko bir maç var bir maç yedek aynı şekilde Delgado, Bobo, Yusuf falan. Sadece Ernst, Sivok ve Tello asları gibi. Beşiktaş'ta kontrollü oynamak istedi ve ilk yarı boyunca fazla pozisyon göremedik.

İkinci yarıda iki takımda gol bulma arzusundaydı. Sivasspor biraz daha etkin gözüktü ve golüde buldular. Beşiktaş buna Tello'nun şık golüyle hemen cevap verdi. Golde Yusuf'un yaptığı hareketler müthişti işte Beşiktaş'ın beklediği Yusuf bu. Herkes ondan bunları istiyor, bu sezon Beşiktaş formasıyla en iyi maçını oynadı Yusuf. Sivasspor Balili ve Kamanan değişiklikleri ile bir ara 3 forvete bile döndü. Bülent Uygun geçen seneki hatalarından arınmış gibi artık şampiyon olacağına inanıyor ve kimseden çekinmiyor. Beşiktaş'ta Nobre, Delgado'yu oyuna aldı ama oyun beraberlikle bağlandı.

Maçta dikkatimi çeken Bülent Uygun'a ceza veriyorsun adam yedek kulübesinin hemen ardında. Bu cezanın anlamı ne şimdi ha orada durmuş ha kulübede. Arada bir metre mesafe bile yok. Yıldırım Demirören cezalı şeref tribününde değildi normal tribünde oturuyor. Cezaların yaptırımı bu malesef ülkemizde eğer ceza veriyorsan stada sokmayacaksın. Öbür türlü anlamı kalmıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir