24 Mart 2010 Çarşamba

Türkiye'ye Hoşgeldin

''İstanbul'da mutluyum ama üzerime çok geliniyor ve Barcelona'da bile böyle bir baskı yaşamadım''
Çoğu haber ajansında bu habere rastlayabiliriz. Ne kadar doğru bir açıklama bilmiyorum ama haberde Rijkaard'ın yakın çevresine böyle konuştuğu söyleniyor. Türkiye baskı ülkesidir ve bu ortam Türkiye'de çok sayıda kaliteli insanı yemiştir. Del Bosque'nin mesela Yeniköy kasabı diye kovulduğunu bilirim. Ya da Ortega'nın arkasından go home Ortega sözlerini. Ya da Skibbe'nin Galatasaray'ın adını yeniden Avrupa'ya hatırlattığını falan da kaçırılan bir penaltı sonucunda unuttuk. Sevindiğim nokta Galatasaray taraftarı ne olursa olsun Rijkaard'ın arkasında ve sabretmesi gerektiğini biliyor. Ayrıca yönetim kurulunun da Rijkaard'a desteği tam. Kolay değil kafasında oluşturduğu sistemi Türkiye'de uygulamaz. Üstelik Mustafa Sarp, Barış Özbek gibi dümdüz orta saha futbolcularıyla. Baskı ise medya tarafından mutlaka olacak, bu kaçınılmaz son. Rijkaard'ın futboldan anlamadığını, malzemecinin bile futbolu daha iyi bildiğini söyleyenler de çıkacak. Rijkaard'da bu seneyi atlatırsa eğer basına alışacaktır ve tam anlamıyla kendisine Türkiye'ye hoşgeldin diyeceğiz.

1 yorum:

  1. Ya yapmayın, etmeyin. Hala rezil medyanın haberlerine bir an bile olsa inanıyor musunuz siz?

    Şu futboldaki yakın çevre ekolü yıllardır var. Yakın çevreden de duyuyorlar, soyunma odasına da giriyorlar. Kendilerine sorsan bilmedikleri yok.

    Hadi onlar sahtekar ve namussuz onu anladık da, artık bu haberler taşınmasın bloglara, üzerine konuşulmasın bile. Biz bari kendimizi soyutlayalım bu yalanlardan.

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir