13 Nisan 2010 Salı

Jo Bile Bunu Haketmedi

Galatasaray'da bu aralar Jo'nun yerinde olmak istemem. Onun gibi futbol yeteneklerim olsun falan ama adım Jo ise bulunduğum mevki Galatasaray sınırları içerisinde olmasın. Adı alemciye çıktı, Fenerbahçe mağlubiyetinden sonra bile herkes yasa girdi ama kendisi eğlenceye tam gaz devam etti falan filan. Bunların hepsi doğru eleştiriler. Özellikle Baros'un takıma getirdiği ruhtan sonra Jo'nun hangi alemlerde olduğu ortada. Ama bütün bunların hiçbiri Jo'yu yerden yere vurmayı gerektirmiyor. Oyuna girerken falan tepkiyi aldı, bundan sonra gelmez dedim ama Galatasaray taraftarları kontrolü kaybetmiş gibi önüne geleni bitirdi. Özellikle Jo, topu her ayağına aldığında senkronize biçimde ıslıklar. Galatasaray'a geldiğine, geleceğine pişman olmuş olmalı. Bu kadarını Jo bile haketmiyordu diyebilirim. Daha önümüzde 5 maç var ve Jo'nun ihtiyaç duyulacağı maçlar mutlaka olacak. Şimdi ise kafa olarak adamı iyice bitirdik. Bir hafta önce Galatasaray bonservisimi alırsa kalmak istiyorum diyen adam sezon bitsede gitsek diyor. Hepsini geçtim Diyarbakırspor maçında gol atsa koşacağı bir yer bile yok. Sabri'nin taraftarın tepkisinden sonra Jo'ya pas atmadığının da altını çizmem lazım.

6 yorum:

 1. Islıklanmasının asıl sebebi alemleri, eğlenceleri değil. Daha önce de bu haberler çıkıyordu ama hiç tepki almadı. Geçen hafta Sivas maçında oyuna girdikten sonra top tutamadı, ofsayta düştü sürekli, topu alıp gidemedi, ikili mücadelelerde ayakta kalamadı. Adeta bitikti sahada, koşmaya dermanı yoktu. Biraz top tutabilse Galatasaray sahasına yıkılmayacaktı oyun, 1-0 kazanacaktık muhtemelen.

  Tepkilerin bu kadar şiddetli olmasının sebebi işte o performans.

  YanıtlaSil
 2. Yetti ya bu tribün teröritleri! Jo'nun canı cehenneme, zerre umurumda değil! Salaklık geldiği gün çılgınca karşılamaktı! Ama Arda'ya bu nasıl yapılır!? Son yıllarda gördüğümüz en içten, en gerçek GS'liye bu nasıl yapılabilir! Ne yapmış ki Arda? Ne olmuş sevgilisine sürpriz yapmışsa suç mu yani! Hayatta hiç bişey başaramamış eziklere sormak lazım, Arda'nın imkanları sizde olsa, kaçınız bu kadar düzgün kalabilir ki?? En büyük taraftarmış! Hangi maçta adam gibi desteklediniz ki takımı! Bi avrupa taraftarına bakın bi de kendinize!

  YanıtlaSil
 3. Jo bunu haketti.

  Bundan sonra ihtiyacımız varsa da olmasın. Burası Galatasaray kardeşim. Malum takıma yenildikten sonra mala vuramazsın. Bu kadar basit. Mümkünse kafa olarak değil her türlü bitsin.

  Evet iyi oynarsın sonra git naparsan yap. Ama profesyonel olman lazım. Sen hem çalışma hem alem yap. Hem de parayı cebe koy. Bu işler böyle değil.

  YanıtlaSil
 4. jo' nun oynadığı tüm maçlardaki galatasaray formalarını toplayıp sıksanız 1 gram ter akmaz.
  ondan daha çok hakedecek biri yoktur. protestonun nedeni "ruhsuzluk" tur. forma için sahada sonuna kadar savaşmamaktır. yoksa diyarbakır' a 4 atmışsın, fener'e yenilmişsin, bunlar gelir geçer.

  YanıtlaSil
 5. Derbiden sonra evinde parti veren, üstelik kaybedilen bir derbiden sonra ise oturup düşünmek lazım. Taraftar olarak tepkimizde sonuna kadar haklıyız. Herkes üstünde taşıdığı formanın büyüklüğünü bilecek. Ona göre hareket edecek. Yeri geldiğinde sonuna kadar destekleyende bu taraftardır, yanlışa gidildiğinde, bu yanlışı düzeltmek adına tepki verende aynı taraftardır. Bu tepkilerin hepsi taraftarın çıkarına yapılmış birşey değil, Galatasaray adına yapılmış birşey. Herkesin ortak amacı belli. Kişilerin kazanacağı birşey yok. Doğru zamanda, doğru bir tepki verildi geçtiğimiz pazar.

  YanıtlaSil
 6. Ligin en çok gol atan takımının bonservis bedeli 15 milyon Euro (aşağı yukarı) olan forveti bu kadar maçta bu kadar kısır bir performans gösterirse yuhalamak az bile bence odunla dövmeli!

  YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir