30 Mayıs 2010 Pazar

Ronaldinho da ABD Semalarında

Ronaldinho ve Pato'ya reva mı bu demek istiyorum. Brezilya Milli Takımı, Dünya Kupası için hazırlıklarına devam ederken, bu adamlar Milan'ın ABD turnesinde boy gösteriyor. Gerçi bu ABD turnesi işini de anlamadım. Genelde sezonlar bittikten sonra futbolcular tatile çıkar diye bilirim ama Milan ve Juventus, ABD turnesine çıktılar, hazırlık maçları oynuyorlar. ABD'de futbol sezonu ne zaman başlıyor bilmiyorum ama Avrupa'da kulüpler bazında futbol sezonunun da hala bitmediğinin göstergesini yaşıyoruz. Konuya dönersek, Brezilya kadrosunu yazımızda eleştirmiştik. Dunga'nın sistemine, felsefesine saygım olduğunu belirttim. Ama Brezilya'da da insan yıldızları bir arada görmek istiyor. Çünkü Brezilya'nın, Arjantin'in diğer ülkelerden farkı bu. İnanılmaz yıldızlara sahipler ve insan hepsini bir arada izlemek istiyor. Maradona, bazı konularda alakasız işler yapmasına rağmen yıldızları bir arada tutmuş ama Dunga tamamen sistem diyerek Ronaldinho ve Pato başta olmak üzere birçok yıldızını kadroya almadı. Bu da benim çok sevdiğim Brezilya'ya karşı antipatik olmama yol açıyor. Hadi geçtiğimiz yıllarda Ronaldinho, eski halinden uzak olduğu için kesik yedi ama en azından bu sezon gösterdiği çabaya hürmet edilerek kadroda yerini alabilirdi. Nilmar veya Grafite, Ronaldinho'dan çok daha mı iyiydiler. Hadi bunu da geçtim, tercih meselesidir falan ama yedek liste çıkarmak ve Ronaldinho'yu buna dahil etmek çok büyük saygısızlık oldu. Ronaldinho'yu ABD turnesinde izleyerek, keyif almaya çalışıyoruz. Hem de önümüzde 2010 Dünya Kupası varken.

2 yorum:

  1. Sırf Juve'ye atığı gol hatrına alırdım ben bu adamı! Ama belli mi olur bakarsın 2014'te izlemek nasip olur bu müthiş yeteneği.34 olmayacak bi yaş değil..Ama kesin olan bişey varsa Brezilya bi felaket daha yaşarsa Dunga'yı asarlar Ronaldinho'yu niye almadın diye...Bende çok mutlu olurum..

    YanıtlaSil
  2. BU YETENEGİ ALMAMAK SADECE SAYGISIZLIK.DUNGA RONALDİNHONUN MAÇLARINI GÖZÜYLE İZLEMEDİ HERALDE.ADAMBU SEZON ŞAPKADAN TAVŞAN ÇIKARDI ..HEM RONALDİNHOYA HEMDE BREZİLYA MİLLİ TAKIMANA YAZIK OLDU.YAZIKLAR OLSUN DUNGA..UNUTMAYALI Kİ RONNİE BU SEZON AVRUPA LİGLERİNDE EN ÇOK ASİST YAPAN OYUNCUSU ...GERÇEKTEN YAZIK..

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir