5 Aralık 2010 Pazar

Aslantepe'de de Kewell'ı Nice Yıllar İzlemeye

Bugünlerde yapılan eleştirilerin bütün odak noktası Kewell üzerine. Üstelik bu sefer geçtiğimiz sezonu da hesaba katmaya başladılar. Yani Nonda kalsaydı ve Kewell gönderilseydi bu takım daha iyi noktaya gelebilirdi üzerine. Evet, Nonda'nın kalmasını bende çok istiyordum ve keşke kalsaydı ama Jo gelmeseydi. Avrupa Ligi'nde forma giyemeyecek olan bir santraforu {ne kadar önemli bir isim olursa olsun} üstelik kiralık getirmek zaten yönetimin zihniyetini ortaya dökmüştü. Ama ligde başarılı olmak esas alındı, Avrupa Ligi bir yana itildi derken Nonda gönderildi ama Kewell da takımda kaldı. Sezon bittiğinde ise Kewell'ın gönderilmesi adına büyük çabalar içerisine girildi, onunla sözleşme yenilememek adına her yol denendi ama yine baskın çıkan taraftar oldu. Şimdi de bunun meyvesini tekrar almaya başladık. Takımın en zor anlarında sahneye çıkmasını çok seven Kewell, yine takımın en zor anında dümeni eline almaya başladı. Unutmadan, bir de Hagi'nin Kewell konusunda olumsuz düşündüğü tarzında da yorumlar var ama ne hikmetse Hagi'nin takıma geldiği günden bu yana Kewell'dan asla vazgeçmedi.

Çünkü Hagi de oluşan tabloyu biliyor ve bu enkazdan bizi lider vasfı yüksek oyuncular çıkaracak. Yani maç içerisinde formasını en çok ıslatan, en büyük mücadeleyi gösterenler. Neill gibi, Cana gibi, hatta Sabri gibi. Bu mücadeleye ise kaliteyi Kewell katacak, nitekim o kaliteyi Kasımpaşa maçında fazlasıyla yaşadık. Pino'dan forvet olur olmaz tartışmaları arasında 27. dakikada attığı kafa golüyle asıl santrafor benim mesajını Kewell verdi. Maç içerisinde sol kanatta gösterdiği etkiyle bu takımın kanatlarıyım mesajını da Kewell verdi. Ortaya geçtiği dakikalarda da gösterdiği oyun zekasıyla bu takımın beyni benim mesajını verdi. Kasımpaşa karşısında kusursuz bir Kewell izlediğimizi söylemek lazım, neden bilmiyorum ama Kewell sevgim gerçekten başka.

32 yaşında olan, hastalığa yakalandığından sözedilen, sık sakatlanabilen bir futbolcunun herkes peşine düşer ve ağızlarını ilk açtıklarında söyledikleri kelime gitsin olur. Oysa onun sahada olduğunda yaptıklarından, saha dışında da gösterdiği profesyonellik örneklerinden bahseden pek olmaz. Bazı futbolcular vardır, oynamasa hatta tekerlekli sandalyeye mahkum olsa bile takımda tutulur. Çünkü iyi bir futbol takımı sadece saha içerisinde koşan 11 oyuncudan kurulmaz. O takımın lider vasfı yüksek, ona baktığında birşeyler kapabileceğin insanlara da ihtiyacı var. Hep diyorum, keşke Galatasaray altyapısında oynayan bir futbolcu olsaydım ve Kewell'ın sabah akşam peşinden ayrılmasaydım. İnşallah bizim genç futbolcularımız da aynı şeyi yapıyorlardır, çünkü çok büyük bir idolle aynı havayı solumanın mutluluğuna erişebilirler.

Sonuca gelirsek. Kewell takımda kalması, sezon sonunda da sözleşmesi uzatılmalı. Kewell zaten ayakları gittiği sürece mücadelesinden ödün vermez, takımın yine en zor anında sahneye çıkar ve elinden geleni yapar. İyi olduğunda da istatistik hanesine rakamlarını eklemeye devam eder. En güzeli ise biz taraftarlara büyük mutluluk yaşatır. Aslantepe'de de Kewell'ı uzun yıllar boyunca izlemeye deyip kadehe kaldırıyorum...

4 yorum:

 1. beşiktaşlı olarak trde takımımda olmasını istediğim tek oyuncudur ve diğer tüm takım taraftarlarınında (beyniolanların) istediği tek adam olmalıdır,oyuncu olarak değil evvela insan olarak,seviyoruz seni kewell derbide bile ondan gol yediğimizde üzülmemiştim.Gslılar ne yapın edin bu adamı ölene kadar göndermelerine izin vermeyin nolur,taraftarlıgınızı ve kiminb tarafında oldugunuzu lütfen gösterin

  YanıtlaSil
 2. salutttt....kewell,bambaşka bir adam yaa.

  YanıtlaSil
 3. "I'm Harry Kewell, Kewell from Galatasaray"

  yeterince açık değil mi ?

  YanıtlaSil
 4. Helal!
  Çok güzel bir yazı..
  Senin ve bir çok Galatasaraylı taraftarların + diğer takım taraftarlarının da bknz:Üstteki Beşiktaşlı arkadaş , düşüncesi bu yönde ..

  Ama içimizden bazılarına anlatamıyoruz bunu yani bir nevi skor ve iyi gün taraftarlarına , futbolcuya mal gözüyle bakan ve Biz onlara buna benzer bir şey anlatmaya çalıştığımızda Futbolcuları Galatasaray'dan üstün gördüğümüzü düşünnenler var.Ama bu çok farklı bir şey o beyinlere nasıl anlatabilirsin ki? Maalesef çabamız hep sonuçsuz kalıyor.Ama 1 gün herkes bunu anlayacak.

  Bu adam 1 maç gol attı "EFSANE" oldu o kişilerce 1 maç kötüydü " sakat, bitmiş , yatarak para kazanıyor , gitsin" lakin onun yüce karakteri hep bu laflara cevabını verdi -sadece sahada.Onun için onu çok seviyor ve gurur duyuyoruz.
  Number one Harry! - Canımız.

  YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir