27 Mart 2009 Cuma

Bu Kadro Başarır


Maç toplantısında bana sorulan forvet hattında Nihat mı yoksa Semih'le mi çıkarsınız sorusuna ikisi ile aynı anda çıkarım demiştim. Tahminimde doğru çıktı. Milli Takım!ın başarılı bir sistemi var bu da 4-4-2. Fantazi aramaya gerek yok. Bu kadroyla Türkiye başarılı olacaktır. Bu sistem mücadeleyi, hırsı beraberinde getiriyor. Yani 10 numara mevkinde bir oyuncu oynatmadığından orta sahanda bulunan futbolcuların hem defansı, hem ofansı aynı anda yapabilmeliler. Orta sahaya baktığımızda tecrübeli ve son haftaların formda ismi Emre, mücadelesinden hiç ödün vermeyen Aurelio, kanatlarda da zaten hırslarıyla nam yapmış oyuncular Tuncay ve Arda var. Bu orta sahayı koruduğumuz sürece başarılı oluruz. Tabi Hamit ve Topal'da olsa o bölge zenginleşecekti ama eldeki bulunan oyunculardan çıkabilecek en iyi orta saha.

Defans hattında da doğru değişikliğe gitti Fatih Hoca stoperde genç oyunculardan birini oynatmak yerine Hakan Balta'yı sürdü. Sol bekte alternatifsiz değil yine formda oyunculardan İbrahim Üzülmez var. Hakan Balta son haftalar stopere bayağı alışmış durumda. Emre Aşık zaten biliyorsunuz çık oyna demen yeterli ona. Sağ bek Gökhan Gönül'ün kalitesi ise zaten tartışılmaz.

Çift forvet başlamak bu kadronun en başarılı yönü olmuş. Terim İspanya'dan çekinmediğini ve onlara karşı sisteminde ödün vermeyeceğini zaten söyledi. Biz Euro 2008'de de bu şekilde başarılı olduk. Şimdi İspanya'da kontrolü bırakmamak zorunda ve Semih ile Nihat'ın kombinasyonlarına çözüm bulmak zorunda. Semih ayağında top tutabilen, her meziyeti olan bir santrafor. Nihat ise teknik ve hızlı bir oyuncu.

Kadronun geneline baktığımızda doğru sistem, doğru oyuncular bravo Fatih Hoca. Galibiyete olan inancım şimdi daha da katlandı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir