28 Mart 2009 Cumartesi

Kazandık Ama İçime Sinmedi

Samsun Basket'te belirli sıkıntılar olduğu çok belli. Allison'un yokluğu kendini çok fazla hissettirdi. Samsun Basket'i taşıyan yön müthiş uzun rotasyonuydu. Ellison olmayınca Adeola veya Larkins'in yorulduğu dakikalar sıkıntı çektik. Çok fazla hücum ribaundu verdik. Gamze kapasitesi ölçüsünde işler yaptı ama yetmez. Allison'u bize getirmez umarım çabuk çözülür bu durumu.

Cantuğ Hoca'yı gerçekten aradık bir ara maçın sonlarında kazandık diye maçı öyle bir serişimiz vardıki. Gereksiz sıkıntı yani bunlar. Fırat Hoca henüz çok genç ama ben hala inanıyorum önemli yerlere gelecek kendisi. Takımın başındaki ilk maçıydı. Yalnız antrenman coach'lığına laf söyletmem. Takım maçı başından kazandık modunda oynayınca sıkıntılar oluştu. Larkins haricinde bütün oyuncular beklediğim gibi değildi. Larkins yine klasını konuşturdu, Adeola sakatlandı bir ara moralimiz bozuldu ama çabuk döndü oyuna.

Ceyhan gerçekten beklemediğim ölçüde zorladı bizi veya biz kendimiz oyunu bu noktalara getirdik. Julia bu maç çok fazla dinlendirildi Özlem Şencan yetersiz kaldı o dakikalar. Sevindirici tek olay yine takım savunmamız iyiydi ve topu alan direk potaya gitmedi pası düşündü. Yani takım oyununu iyi yansıttık. Ceyhan serisini öyle ya da böyle 3-0 geçeceğimizi düşünüyorum.

Maç sonunda bir gerginlik oldu Julia ile Deniz Boz arasında. Deniz maç içindeki stresini maç sonuna yansıttı. Maç boyu kendisi Julia'nın karşısında duramadı ve 5 faul alıp dışarı çıktı. Kendisi Samsun'un evladıdır, bizim eski oyuncumuzdur bunları yapmaması gerekiyor. Julia'nın herhangi bir sataşması olmadı zaten melek gibi kızdır. Deniz Boz'un sezon başında da gönderilme sebebi buydu disiplinsiz, kavgacı birisi.

Bir sıkıntıda boş şutlar konusunda. Yüzde 55 üçlük atan İlkay'ın şutları çembere değmedi neredeyse, aynı şekilde Nihan'ın. Diyorum ya komple bir ruhsuzluk vardı. Dolu görmeyi alıştığımız tribünlerde bile boşluklar göze çarptı.

Cantuğ Hoca gripti bu maçta bu yüzden olamadı kendisine geçmiş olsun diliyoruz. Allison olayı çözülüyor bu hafta içinde sezon sonuna kadar sıkıntı yaşamayız. Gelecek sezonda İlkadım Belediyesi sponsor olacak sanırım daha iyi olacağız.

Cantuğ Hoca olmadan olmuyor..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir