15 Mart 2009 Pazar

Şov Başlıyor

Olimpiyat Şampiyonu ve Dünya rekortmeni Usain Bolt, bu sezon katıldığı ilk 100 metre yarışını zorlanmasına karşın kazanmayı bildi.

Bolt'un ülkesi Jamaika'da yapılan yarışın büyük bölümünü Antigualı Daniel Bailey önde götürdü. Ancak, dünya rekormeni Bolt son 10 metrede yaptığı atakla zafere ulaşmayı bildi.

22 yaşındaki atlet, kendine ait 9.69'luk dünya rekonundan bir hayli uzaktı, ama, 9.93 ile birinci oldu. Bolt mücadele sonrası, "Gerçekten güzel bir yarıştı. Çok antrenman eksiğim var. Formuma kavuşmaya çalışıyorum." diye konuştu.

Pekin Olimpiyat Oyunları’nda 3 altın madalya ve 3 dünya rekoruyla yıldızı parlayan Bolt 2 Mayıs'ta yine Jamaika'da yapılacak bir başka 100 metre yarışına daha katılacak.

Ntvspor haberinde yazdığı gibi Bolt geri döndü ve bu sezona yine damgayı vuracağını gösteriyor. Bu sezon rakipler güçlü ve daha hırslı. Geçen senelere göre çok daha çetin 100 metre yarışları izleyeceğimiz belli oldu. Ayrıca Bolt 200 ve 400 metrede de kendini gösterecek. 400 metrede de Dünya rekoru kırması durumunda bana göre Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük atleti olacaktır. Isinbayeva ve Bolt'u izlemek benim için ayrı bir keyif...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir