13 Nisan 2010 Salı

Bir Alex Klasiği {Manisaspor 1-1 Fenerbahçe}

Bursaspor'un 3-0'lık dezavantaja rağmen dönüşü Fenerbahçe için kötü izlenimler bırakmış. 2-0'lık bir avantaja ve ertesinde Beşiktaş derbisi olmasına rağmen Daum bu sefer yedek ağırlıklı bir kadro çıkartamadı. Çünkü en az lig kadar Türkiye Kupası'nın da Fenerbahçe açısından önemi çok büyük. Aslında benim bu kadroyu gördükten sonra düşüncem Fenerbahçe'nin maçı rahatlıkla kazanacağı ve Beşiktaş derbisine mümkün olduğunda en az şekilde yıpranmış olarak çıkacağı yönündeydi. Ama Güven'in golü bir anda bütün dengeleri bozdu. Fenerbahçe bu andan sonra daha fazla yüklenmeye başladı, Manisaspor'un özgüveni yerine geldi ve maçın sertlik dozajı Alex'in golüne kadar devam etti. Alex eğer skoru 1-1'e getirip, bir nevi turu garantilemeseydi maçın sonlarında çok daha farklı durumlar bizi bekliyor olurdu. Ama Alex deyip geçmemek lazım. O gol neydi be kardeşim öyle. Alex klasiği dediğimiz bu olsa gerek. Topu alışı, dönüşü, üç kişiyi oyundan düşürmesi ve bitiriciliği ancak Alex'in yapabileceği kalitedeydi. Maç süper zevkli, heyecanlı falan geçmedi ama şu Alex'in golü olayı bitirmiştir. Manisaspor aslında Fenerbahçe'ye ters gelen bir ekip. Gerçi Manisaspor değil de İsaac ters geliyor. Çok hızlı ve hareketli olması Fenerbahçe savunmasını oldukça zorluyor. Bugün yine onun hareketli futbolu savunmayı oldukça yıprattı ve Lugano'nun biraz gerilmesini sağladı. Ayrıca ilk maçta olduğu gibi Manisaspor kanatları çok iyi kullandı ama ikinci golü bir türlü bulamayınca giderek Fenerbahçe baskısı arttı ve finale kalmayı başardılar. Finale kalmak güzel ama bu maçta beklemedikleri ölçüde yıpranmaları, onların derbi öncesinde önemli bir handikapı olabilir.

MANİSASPOR: 1 - FENERBAHÇE: 1

Stat:
Manisa 19 Mayıs

Hakemler:
Aytekin Durmaz , İsmail Şencan Serkan Akarca

Manisaspor:
Bulut , Ferhat , Hüseyin, Burak , Momha , Güven , Mehmet Nas , Nizamettin (Dk. 72 Mehmet Güven ), Yiğit İncedemir , Simpson (Dk. 82 Dilaver ), Isaac (Dk. 76 Ergin )

Fenerbahçe:
Volkan Demirel , Deniz , Lugano , Bekir , Andre Santos (Dk. 78 Deivid ), Mehmet Topuz , Selçuk , Emre (Dk. 71 Özer ), Vederson , Alex , Gökhan Ünal (Dk. 82 Güiza )

Goller:
Dk. 15 Güven (Manisaspor), Dk. 64 Alex (Fenerbahçe)

Sarı kartlar:
Dk. 35 Nizamettin, Dk. 58 Yiğit İncedemir, Dk. 65 Limeira (yedek kulübesinde) (Manisaspor), Dk. 58 Bekir, Dk. 65 Lugano (Fenerbahçe)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir