11 Nisan 2010 Pazar

Gençlerbirliği Duvarı {Gençlerbirliği 0-0 Bursaspor}

Ligin ilk yarısında Gençlerbirliği'nin oynadığı pozitif futbolu çok beğeniyordum. Sürekli pas yapmayı düşünen, oyunun iki yanında hakim, çok iyi bir takımdı. Şimdilerde ise oyunun ofansif tarafını bir yana bırakıp savunma takımına dönüştüler. Son haftalarda rakiplere fazla pozisyon vermemelerini ve gol yememelerini buna bağlayabiliriz. Böyle bir savunma takımı da hedefe oynayan ekipler için büyük bir handikap oluşturuyor. Fenerbahçe de buradan 0-0'la döndü, Bursaspor da 0-0'lık sonuçla avantajını kaybetti. Ozan İpek'in yokluğunda Bursaspor'un alışkın olduğumuz kanat akınları biraz darbe aldı. Volkan Şen, sol tarafta harika işler yapmasına rağmen aynı etki sağ taraftan gelmeyince Bursaspor, baskıyı istediği ölçüde kuramadı. Kurduğu zamanlarda ise gol gelmeyince baskı fazla uzun sürmedi. Cem Can, Aykut ve Orhan Şam gibi futbolcular sert isimler. Gençlerbirliği'nin bu savunma gücü zaten biraz da sertlikten geliyor. Çok fazla faul yapabiliyorlar, sertlikleri ile rakibi yıldırıyorlar. Yavaş tempoyu da bulduklarında istedikleri futbolu oynuyorlar diyebilirim. Yine de Bursaspor maçı kazanmak için gerekli pozisyonları buldu. Sercan Yıldırım'ın, Volkan Şen'in kaçırdığı önemli pozisyonlar var. Ne zaman yerden oynasalar, daha iyi yüklendiler. Ama Bursaspor'un önemli silahı olan duran toplarda özellikle Ömer Erdoğan gibi bir ismin olmaması fazla etki yaratmadı. Dediğim gibi Gençlerbirliği sert futbolculardan kurulu ve onları havadan yenmek imkansız gibi. Yerden oynamak içinde orta sahanın hücum organizasyonlarında etkinliği mühim ama Batalla, Ergiç'den de bu katkı gelmeyince Volkan Şen ve Sercan Yıldırım'ın esktra etkisine kaldılar, o etki de zaman zaman yaratıldı ama önemli bir avantaj kaçmış oldu.

GENÇLERBİRLİĞİ: 0 - 0 BURSASPOR

Stat:
19 Mayıs

Hakemler:
Fırat Aydınus, Nihat Mızrak, Volkan Narinç

Gençlerbirliği:
Serdar, Cem Can, Aykut, Orhan, Murat, Mustafa, Tozo, Vranjes (Dk. 73 Kerem), Hurşut (Dk. 86 Serkan), Sandro, Kahe (Dk. 73 Burhan)

Bursaspor:
Ivankov, Ali, İbrahim, Zapotocny, Mustafa, Turgay, Hüseyin, Ergiç (Dk. 77 Iglesias), Volkan, Batalla (Dk. 70 Bekir), Sercan (Dk. 82 İsmail)

Sarı kartlar:
Dk. 44 Tozo, Dk. 69 Cem Can, Dk. 81 Aykut, 90 artı 2 Burhan (Gençlerbirliği), Dk. 81 Iglesias (Bursaspor)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir