29 Mayıs 2010 Cumartesi

Galatasaray; Transfere Giriş #2

Uzun zamandır yerli futbolcu transfer gündemini konuşuyorduk. Serdar Özkan, Mehmet Batdal ve Çağlar Birinci'nin imzaları, Veli Kavlak & Yasin Pehlivan falan derken yabancı transferi konusunda oldukça sessiz olduğumuz göründü. Ama Haldun Üstünel'in şu sıralarda İngiltere'de olması ve Stoch'un menejeri ile kulüple görüşmeleri bir heyecan yarattı. Benim bu konuda heyecanım ise bu transferin tamamen Rijkaard'ın isteği doğrultusunda yapılacak olması. Tabii anlaşma sağlanır, sağlanmaz bilemem ama Stoch, Galatasaray'a gelmesi durumunda Ribery'den sonra atılmış en iyi adım gibi görünüyor. Stoch, Chelsea'ye büyük umutlarla gelmişti, sonrasında Twente'ye kiralandı falan derken yaşadığı Hollanda şampiyonluğu yeniden Stoch ismini gündeme taşıdı. Futbolcu 20 yaşında ve önünde inanılmaz bir gelecek var. Belki Chelsea'ye transferi çok erken oldu ama çok iyi bir takımda 2-3 sezon oynadıktan sonra çok iyi bir bonservise yeniden Avrupa'nın dev kulüplerinin kapısını çalacak cinsten. Tabii bu adamı getirdikten sonra, sonunun asla Ribery'e benzememesi lazım. İkinci bir şoku kaldırabileceğimizi düşünmüyorum. Sonuç olarak çok iyi bir futbolcunun peşindeyiz. Tamamen sistemimize uyan, Rijkaard'ın çok istediği bu futbolcuyu transfer etmemiz durumunda çok önemli bir hamle yapmış olacağız. Unutulmaması gereken nokta ise futbolcunun Dünya Kupası'nda oynayacak olması ve kendini göstermesi durumunda fiyatının katlanacağıdır. Bu yüzden transferi Dünya Kupası'ndan önce bitirmek gerekiyor. Ayrıca bu transferler beraber Gio'dan resmen vazgeçtiğimizi, Kewell'la yolların iyiden iyiye ayrıldığı ve Arda'nın artık Galatasaray'da orta saha dışında bir mevkide oynamayacağının sonuçları da çıkıyor. Neyse, futbolcunun transferi resmen gerçekleşirse daha uzun uzun analizler falan yapacağız. Şimdilik girişi yapmış olduk.

3 yorum:

  1. Bu çok fena bi transfer olur vallahi bu sefer yürekten kutlarım Galatasaray yönetimini....Bu adam gelecekte Ribery'den daha iyi bir oyuncu olucak..

    YanıtlaSil
  2. ya$i genç ama futbol zekasi çok üst duzey.gol beceriside çok iyi galatasaray Stoch almayi becerirse buyuk bir i$ becermis olacak . koku$mu$ yabanci trasfer etmekden bitdik . birazda gençleri izleyelim

    YanıtlaSil
  3. eğer bu transfer gerçekleşirse galatasarayın emekli cenneti olmamasına yönelik ilk adım atılmış olacaktır, büyük düşünen galatasaray ın ayak sesleri olur..

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir