21 Mayıs 2010 Cuma

Mondragon, Buca'ya

İzmir'den birkaç gün önce Mondragon'un Bucaspor'a gelebileceği konusunda bir haber almıştım ama yazmak ancak bugüne nasip oluyor. Çünkü gündem inanılmaz karıştı falan derken yazılacak çoğu konuya değinemedik bile. Mondragon'u anlatmaya gerek yok. Yıllarca Galatasaray'ın kalesini başarıyla korumuş, gönüllerde taht kurmuş, bizlerin çok sevdiği, saydığı bir isim. Galatasaray'dan ayrıldığında da çok üzülmüştüm. Kariyerinin sonuna kadar Galatasaray'da kalmasını istediğim isimlerin başında geliyordu. Çünkü Türkiye'yi özümsemiş, bu ülke topraklarında Türkçe'yi ana dili kabul etmiş gibi konuşan yabancı futbolcu sayısı çok az. Mondragon ise bunlardan birisiydi ve Galatasaray'dan ayrıldığında bile, her Almanya kampında mutlaka bizi ziyaret ediyordu. Hepsini geçtim 2006'da gelen şampiyonlukta gözyaşları bile bu adamın nasıl bir Galaatsaraylı olduğunun göstergesi. Umarım futbolu bıraktığında da, Galatasaray'dan ayrıldığında dediği gibi yollar birgün kesişir ve onu kaleci antrenörü olarak görebiliriz. Gerçi Bucaspor bizim Mondragon hasretimizi duymuş olmalı ki, bu adamı tekrar Türkiye'ye getirmek üzere. Sezona iddialı olarak girmek isteyen bu takımın öncelikli hedefi Mondragon gibi görünüyor. Mondragon, Galatasaray'dan ayrıldıktan sonra gittiği Köln'de de önemli işler yapmıştı ama artık yaşı itibariyle orada da düşünülmüyor olmalı. 38 yaşına gelen bu adamı en az 2 sene daha Türkiye topraklarında izlemek isterim. Özellikle de Galatasaray deplasmanında Mondragon'u tekrar izleyecek olmak büyük keyif. Bu arada da teknik direktörlük için Tolunay Kafkas ve Aykut Kocaman isminin de geçtiğini söylemek lazım.

4 yorum:

 1. Bursa'nın şampiyonluğu anadolu'da bazı şeyleri baya bir değiştirecektir.. Amma velakin bazı takımlar olumlu hamleler yaparken bazı takımlarda çok alakasız işler yapıyor.. Buca'nın mondi transferi her açıdan buca için çok faydalı olur ama özellikle kayseri ve sivas bu önümüzdeki seneye pek iyi başlamadılar.. tolunay'ın yerine şota'nın, antep'te de jose couceiro'nun yerine bülent'in gelmesi çok saçma.. Bunlarla ilgili de yazınızı merak ediyorum.. kolay gelsin bu sene yazılmaya değer baya gelişmeler olacak belli ;)

  YanıtlaSil
 2. Hatta devre arası Antalya kampındada ziyarete gelmişti Galatasaray kampına .Mondragon birtane..

  YanıtlaSil
 3. mondiyi çok özledik be. yollarımız da neden ayrılmıştır bilmem ! bu arada konuyla alakalı değil ama semih transferi ve kewellın ayrılmasıyla ilgili bir yazı bekliyorum. iki gelişme de çok önemli gelişmeler..

  YanıtlaSil
 4. Yarın geliyor, aklımı okuyorsun. Kewell yazıları zaten hazır, Semih de gelecek :) Çok teşekkürler.

  YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir