21 Mayıs 2010 Cuma

SC Sunar; Sezonun Enleri {TSL} #1

Sezonun Takımı {Bursaspor}: Bursaspor'un şampiyonluğu bir devrimdir ve tabuları yıkan hamle olmuştur. Özellikle geçtiğimiz sezonlarda Sivasspor'un zirveyi zorlayıp, şampiyon olamamasından sonra iyiden iyiye dört büyükler haricinde şampiyon çıkmaz durumuna kendimi alıştırmıştım. Ama Ertuğrul Sağlam'ın Bursaspor'u tabuları yıkmayı, ezberleri bozmayı başarmıştır. Gerçi şampiyon olmasalar bile yılın takımını Bursaspor seçecektim ama neyse. Nasıl olsa bu takım hakkında yazılması gereken herşeyi yazdım, artık fazla söz kalmadı. Bursaspor'u tebrik etmek gerekiyor.

Sezonun Futbolcusu {Volkan Şen}: Geçtiğimiz sezondan bu yana yakaladığı rüzgarı iyi kullanıyor ve biten sezonda zirveye yerleşmeyi sağladı. Bursaspor için konuşacağımız temel nokta, takım oyunu olacaktır ama bu takım oyunu içerisinde en önemli dişli Volkan Şen olmuştur. Her iki kanatta da oynayabilen bu futbolcu, sürati, tekniği ve gol vuruşlarında ustalığıyla göz dolduruyor. Özellikle Ozan İpek'le birlikte gösterdikleri kanat performansı, Bursaspor'un en önemli dayanağı oldu. Hücumda da aralarında oynayan Batalla'yı, forvette Sercan ve Turgay'ı besledi, Bursaspor'u zirveye taşıdı. Ama en çok Volkan Şen ismi sivrilmiş oldu diyebilirim.

Sezonun Teknik Adamı {Ertuğrul Sağlam}: Öncelikle söylemek istediğim, Samsun'un yine kendi içerisinden çok büyük bir devrimci çıkarmış olmasıdır. Ertuğrul Sağlam, benim Samsun adına en büyük gururlarımdan zaten birisiydi, şimdi ise daha da perçinlendi. Bu kadar kısıtlı bütçeyle kurduğu harika takımın buralara kadar gelmesi, şampiyonluğu kazanması gerçekten büyük olaydır. Dört büyük takımlar dışında şampiyonluğu kazanan ilk takım olması falan ayrı konu ama bu mali imkanlarla en doğru kadroyu kuran bu adakın alnından öpülür. Ayrıca ligin devre arası transfer döneminde de biz önce oyuncularımızın parasını ödeyelim, transfere para harcamayalım sözleri falan zaten durumu ortaya koyuyor.

Sezonun Kendini En Çok Geliştiren Futbolcusu {Onur Recep Kıvrak}: Aslında bu kaleci farkını, Trabzonspor'a imza attığında ''Şenol Güneş'in ardından gelip ikinci bir Şenol Güneş olmak istiyorum'' diyerek koymuştu. Şenol Güneş aslen Trabzonlu, Onur Recep Kıvrak ise Manisalı olmasına rağmen Trabzon felsefesini daha geldiği ilk gün belirtmişti. Şenol Güneş'in takıma gelmesinden sonra ise yaptığı ilk işlerden birisi bu adamı kaleye geçirmek oldu ve oynadığı dönemde farkını ortaya koyarak Milli Takım'a kadar yükselmeyi başardı. Belki Şenol Güneş, sezon başında Trabzonspor'a gelse farklı şeyler konuşacaktık ama bu takım başarılıysa kalecilerinin de müthiş bir katkısı oldu. En son Fenerbahçe maçına bakarak bile çoğu iyi görüşü ortaya koymak mümkün.

Not: Sırayla gerek Türkiye gerekse Avrupa için bu sezonun enleri olayını parça parça yazarak devam ettireceğim. Sizlerde yorumlarınızda kendi enlerinizi belirtirseniz çok mutlu olurum.

3 yorum:

  1. tüm söylediklerinize katılıyorum ama en cok gelişme kaydeden futbolcu olarak gsli emre colak ve onur kıvrak arasında kaldım.ayrıca enler bu kadar azmı secilecek.altın onbir,sezonun hakeminide secebilirdiniz.sezonun hakemi cüneyt çakırdır.(bu arada abdullah yılmazı cok begeniyorum gelecek sene yılın hakemi secilebilir) altın onbir ise bir gsli olarak yapıyorum.kaleci:volkan sagbek:ali tandogan stoper:lugano stoper:ömer erdogan solbek:ibrahim üzülmez sağaçık:keita oratasaha:emre belözoglu ortasaha:colman solacık:aslında volkan sen sagacık ama onun yerine keitayı koydugum için volkan sen solacık forvet:alex forvet:makukula bence cok güzel oldu.

    YanıtlaSil
  2. #1 dedim. Yani bunun ikisi, üçü, dördü falan da olacak. Yani yılın 11'i, hayal kırıklığı 11'i, sc özel ödülleri falan :) Bu başlangıçtı. Birde bunun Avrupa'sı var tabii.

    YanıtlaSil
  3. burak hocam negatif enleri de bekliyoruz..

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir