21 Haziran 2010 Pazartesi

Çağlar Birinci İçin Resmi Açıklama

Çağlar Birinci için uzun süredir resmi açıklamayı bekliyorduk ve sonunda resmi açıklama geldi. Açıklamaya göre Çağlar Birinci ile 3 yıllık sözleşme imzalandı. Sözleşme bedeli olarak futbolcuya, 2010-2011 sezonu için 900.000 lira sabit transfer ücreti ve 8.000 lira maç başı ücreti, 2011-2012 sezonu için 900.000 lira sabit transfer ücreti ve 9.000 lira maç başı ücreti, 2012-2013 sezonu için de 950.000 lira sabit transfer ücreti ve 10.000 lira maç başı ücreti ödeneceği belirtildi. Ayrıca futbolcu için Denizlispor'a 1.500.000 avro ve Murat Akça, Erhan Şentürk, Sadrettin Fırat Kocaoğlu ve Semih Kaya'yı vermiş bulunuyoruz. Aslında ilk açıklama da Serdar Eylik'in Denizlispor'a gönderileceği belirtiliyordu ama onun yerine genç kaleci Fırat Kocaoğlu verilmiş oldu.

Oyuncunun alacağı ücret hakkında birşey diyemem. Çünkü bu parayı hak edip etmediğini ilerleyen zamanlarda göreceğiz. Bu transfer hakkında zaten detaylı bir biçimde konuşmuştuk. Kısaca geçmek gerekirse, ihtiyaç duyulan sol bek mevkisinde önemli bir transfere imza attık. Çağlar Birinci ligimizin istikrarlı ve kaliteli isimlerinden. Ayrıca Milli Takım'ın ABD kampında da gösterdiği performans çok iyiydi. Galatasaray'da banko mu oynar, Hakan Balta'nın arkasında kalıp yedek mi oturur bilmem ama Caner Erkin rotasyonuna göre, gerçek bir sol beki takıma kazandırmak isabetli bir hamle. Ama bu transfer için bonservis bedeli ve özellikle gönderilen futbolcular çok konuşuluyordu. Semih Kaya bildiğiniz gibi büyük gelecek vaad eden ama sakatlıklar yüzünden kendini bir türlü gösteremeyen bir isimdi. Kalli kalsaydı Galatasaray'da geleceği daha uzun olabilirdi ama şanssızlıklar onu bu noktaya getirdi. Erhan Şentürk ise senelerdir çeşitli takımlarda kiralık oynamasına rağmen bir türlü istenilen düzeye gelemeyen bir isim. Murat Akça'yı da ancak A2 maçlarından izleyebiliyorduk, beklentimin olduğu bir isim değildi. Fırat Kocaoğlu'da aynı şekilde bekletimin olduğu bir isim olduğu söylenemez. Serdar Eylik'in ise takımda kalmasına çok sevindim. Hayırlı olsun dileyelim, umarım Çağlar Birinci Galatasaray'a, bizim gençler de Denizlispor'a fayda getirir.

Not: Bu arada GS.org'da Serdar Eylik'in de bir sezon kiralık gönderildiği söyleniyor. Orduspor'dansa, Denizlispor gibi bir takımda bu futbolcunun kiralık oynaması, en azından yaz-kış iyi zeminde kendini geliştirecek olması bile güzel gelişme.

1 yorum:

  1. serdar'in gecen sezon kiralik gitmesi iyi olmustu ama orduspor'a gitmesi bence iyi degildi (zemin kotu oldugu icin). denizlispor'a kiralik gittigi icin svindim. hem kiralik gittigi icin hem de zemin iyi oldugu icin.

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir