2 Haziran 2010 Çarşamba

Galatasaray; Transfere Giriş #3

Malumunuz orta saha Galatasaray'ın oynadığı şu sistemde en büyük güç olması gerekirken, Galatasaray'ın en zayıf halkası olarak görünüyor. Orta saha güçlenmedikçe, Total Futbol'u Topal Futbol vaziyetinde oynarız, 4-3-3, 4-4-2 ya da bu tip her rakamlı sistem bir bakıma hayal olur. Bu yüzden transfer döneminde önceliğimizi vermemiz bölge olarak orta saha rotasyonunu geliştirmek olarak görüyorum. Tabii bu bölgeye de Elano gibi mücadele gücünden uzak futbolculardan ziyade, daha yürekli, ateşli, ısıran ama bir o kadar da teknik futbolculardan oluşturmalı. Bu yüzden Grella için çok isabetli bir transfer diyorum. Kariyeri boyunca istikrarından ödün vermeyen, oynadığı takımlarda formasının hakkını sonuna kadar veren bir futbolcu. Ayrıca Avustralya'nın kanında mı var bilmiyorum ama özellikle Galatasaray'ın bu ülkeden aldığı futbolcuları taraftarlar çok sevdi ve o isimlerin de taraftarların sevgisine layık olduklarını düşünüyorum. Kewell da böyleydi, Neill de böyle. Grella'nın da karakterine baktığımda, hepimizin çok sevdiği bir futbolcu olacaktır. Tabii bu adamın Elano kadar adı yok, belki peşinde büyük kulüpler gezmiyor, hatta Grella transferinden sonra alıştığımızın aksine yabancı basın ibreyi bize çevirmeyecek. Ama sistemden yana, istikrardan yana olduğumuzu da en iyi bu transfer kanıtlar diyorum. Grella'nın da ismi açıklanınca elbette uzun uzun yorumlarımızı yaparız ama şimdiden yönetimin iyi iş yaptığını söyleyebilirim. Bu futbolcuyla hemen hemen anlaşmış durumdayız, ince detaylar konuşuluyor ve umarım bu transfer gerçekleşecek. Böylece Tugay'ın eski takım arkadaşı ve Neeskens'in eski öğrencisi Galatasaray'ın formasını giyecektir.

5 yorum:

 1. Miroslav Stoch ne oldu bi bilginiz varmı

  YanıtlaSil
 2. Şüphesiz katılıyorum.Vince Grella istikrarın sembolü bir orta sahadır ve artık gördük ki Galatasaray'a ismiyle değil yaptığı işlerle adından söz ettirecek adamlar gerek.

  YanıtlaSil
 3. Bu futbolcunun kronik sakat olması konusunda yoğun bilgiler dönüyor etrafta nedir doğrusu keşke bu konuda bilgi de vermiş olsaydınız. Medical Park ile yapılan sözleşme ile belki bundan sonra sakatlar konusunda şansımız yaver gider, ama yine de Galatasaray taraftarı kronik sakat oyuncu transfer edilmesi halinde bu sefer yönetimi protestoya geçecektir diye düşünüyorum.

  YanıtlaSil
 4. evet ya stoch hakkında da bilgi istiyoruz geliyor mu gelmiyor mu gelmeyecekse dos santos kaldı mı galatasarayda?

  YanıtlaSil
 5. Stoch için görüşüyorlar hala, Gio takımda kalmadı.

  YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir