29 Haziran 2010 Salı

Galatasaray'da Son Gelişmeler {Erkek Basketbol}

Sınavların araya girmesiyle takımın son hamlelerini değerlendirme fırsatımız olmamıştı. Biraz rötarlı da olsa takımın son durumuyla ilgili bir yazı yazmaya çalışalım:)

En son Tutku Açık transferini konuşmuştuk. Bundan sonra üç transfer daha açıklandı. Taylor Rochestie, Melih Mahmutoğlu ve Haluk Yıldırım. İlgilenilen bazı oyunculardan da ne yazık ki sonuç alınamadı.

Öncelikle Taylor Rochestie ile başlayalım. Doğrusu oyuncuyu ismi açıklanana kadar hiç izlememiştim. Transfer açıklanınca bulduğumuz videolar, yabancı forumlardan okuduğumuz yorumlarla oyuncu hakkında fikir sahibi olmaya çalıştık. Oyuncunun en önemli özeliği olarak üç sayılık atışları gösteriliyor. Zaten oyuncu geçen sezon Almanya' daki All-Star' ın üçlük yarışması şampiyonu. Ayrıca EuroChallange' ın da Final Four MVP' si. Bu transfere çok olumlu bakıyorum. Tutku ile beraber bir numarayı iyi idare edeceklerdir. Zaten Tutku hamlesinin ardından en önemli yabancı transferini bir numaraya yapmak ne kadar doğru olurdu tartışılır.

Diğer hamlemiz Melih Mahmutoğlu' na gelirsek, mademki geleceğin takımını kuracağız diyoruz o zaman böyle hamleler çok önemli. Melih Efes Pilsen alt yapısından yetişmiş, gelecek vat eden şutörlerden. Gerçekten inanılmaz şut yeteneği var. Yapması gereken Oktay Mahmuti ile beraber diğer özelliklerini de geliştirip Galatasaray' a uzun yıllar hizmet etmek. Bu arada Melih, Ümit Milli Takımımızın şampiyon olduğu, Turgu Atakol Turnuvası' nda takımızın en iyilerindendi hatta bana göre en iyisiydi.

Son hamlemiz için ise ne yazık ki yazacak olumlu bir şey bulamıyorum. Ülker yıllarından tutun da Beşiktaş' ta tamamladığı son sezona kadar, takımımızla oynadığı maçlarda, hangi takımda olursa olsun provakatif hareketlerde bulunan, taraftarımıza küfür etme ayıbını göstermiş bir oyuncunun parçalı formayı sırtına geçirmesini istemiyorum ben. Eminim benim gibi düşünenlerin sayısı da hiç az değildir. Galatasaray başkadır. Galatasaray değerleri önemlidir. Voleybolda Ali Peçen, kadın basketbolda Nilay Yiğit ve Zafer Kalaycıoğlu... Lütfen artık bunların devamı gelmesin.

Neyse güzel bir oluşum var. Böyle şeylere fazla kafamızı takmamaya çalışalım. Tabiki transferleimiz devam edecek. Yapılabilecek yerli hamlesi çok fazla kalmadı ne yazık ki. Sertaç Şanlı ile anlaşmak istiyorduk ancak oyuncu gelmek istemesine rağmen, kulübü ile devam eden sözleşmesinin bulunması ve Faruk Akagün' ün de Sertaç' ı bırakmak istememesi bu transferin şimdilik önünü tıkamış gibi görünüyor.

Yabancı transferi ise henüz yeni başlıyor diyebiliriz. Üç-dört tane yabancı oyuncu daha takımımıza katacağız. Bu konuda tek dileğimiz, yabancılardan geçen sene aldığımız verimi alabilmek.

4 yorum:

 1. Washington ve Mike 'ın takımda olmayacak olması çok üzdü beni yani öyle oyunculardı ki hani futbolda Kewell oynamasada olur otursun tribünde diyoruz ya onlar da basket versiyonu..
  Çok iyi bir takım kurma aşamasında olabiliriz belkide ben çok duygusal bakıyorum ama bu sene çok başka geçti o karakterli oyuncuları Galatasaray'da daha fazla izlemek isterdim..

  YanıtlaSil
 2. Mike konusunda biraz da mecburduk aslında, çünkü Mike' ın iki dizinden de çok ciddi problemi var ve ameliyat olacak. Uzun bir ara vermesi gerekebilir ve nasıl döneceğini de kestiremeyiz. Mike benim de en beğendiğim oyunculardan ama kulübün yapacağı da pek fazla bir şey yok ne yazık ki.

  Washington konusuna gelirsek de Oktay Hoca' nın onunla devam etmek istemeyeceğini, daha çok takımı oynatan bir guard ve gerçek skorer iki numara ile devam etmek isteyeceğini az çok bekliyorduk.

  YanıtlaSil
 3. acaba Jasaitis in durumu nedir Bilen varmı kaldımı gittimi ?

  YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir