16 Haziran 2010 Çarşamba

Özlenen Hamleler; Tutku Açık

Burak Abi de yazmış haberi verirken. Beklenen haberdi ve sonunda açıklandı. Galatasaray taraftarı olan Tutku Açık önümüzdeki sezon tuttuğu takımın formasını terletecek.

Bu transferde de dikkatimizi çeken ilk şey anlaşmanın iki yıllık olması, tıpkı Ermal' de olduğu gibi. Bu neyi gösteriyor bizlere? Artık şubede günlük, kısa vadeli planlar yok. Artık takımımız ileriyi düşünüyor. Buna göre hedefler belirliyor.

Gelelim Tutku' ya. Yerli guard deyince aklınıza 3-4 tane isim gelir. Bunlardan birisi de Tutku' dur. Resmi sitenin Engin ile anlaşamadığımızı açıklamasından sonra yapılabilecek en mantıklı hamle yapılmıştır. Yıllardır en büyük sorunumuz olan yerli rotasyonu artık avantajlarımızdan biri olacak gibi görünüyor. Bu konuda Oktay Mahmuti etkisini hissediyoruz. İyi ki geldin be Oktay Hoca' m. Senin gelişin en büyük transfer. Artık bir oyuncuyla görüşürken, adam bakıyor. Takımın koçu Mahmuti. Şüphesiz bu da karar vermesinde çok önemli bir etken oluyor.

Tutku' nun gelişiyle kadrodaki üç yerli isim: Ermal-Tutku ve Caner oldu. 3 yerli ile daha anlaşacağız sanırım. Konuşulan isimler ise insanı heyecandan öldürecek cinsten. Benim bu satırları yazarken bile ellerim titriyor. Umarım bu isimlerin ... Galatasaray' da diye haberlerini gireriz en kısa zamanda.

Sportif Cümleler olarak bir kez daha Tutku Açık' a hoşgeldin diyoruz. Ermal' de de söylediğimiz gibi; kupa dolu sezonlar geçirirsiniz umarım...

4 yorum:

 1. konuşulan isimleri söyleyebilir misin en azından sinan güler o isimlerden biri mi

  YanıtlaSil
 2. Sen git Evren gibi "yükselen değer" elemanı elinden çıkar, sonra da 30+ bir türlü "winner" olamamış oyuncuları kadroya ekle. Bu nasıl geleceğe yatırım anlamadım gitti? Sinan Güler ismi geçiyor evet ama Sinan Evren'den ucuza mı gelecek yani? Hem daha pahalı olacak hem de oyun karakterleri aynı olmasına rağmen daha yaşlı! Serkan Erdoğan ya da Bekir Yaramgüme de gelirse seyreyleyin cümbüşü!

  YanıtlaSil
 3. TBL liginde başarılı olabilmek için kaliteli YERLİLERE sahip olmanız gerek.Çünkü Türkiye'ye gelen yabancı oyuncular genelde kalıcı olmuyor.Galatasaray Cafe Crown çok doğru yolda.Önce Ermal Kurtoğlu sonra Tutku Açık.İhtiyaç duyulan bölgelere nokta atışları yapıldı.Teşekkürler Oktay Hocam.Ama tek üzüldüğüm şey Evren Büker'i kaybetmek oldu.

  YanıtlaSil
 4. Öncelikle Evren' i elinden çıkarmak gibi bir durum söz konusu değil. Oyuncu kendi isteğiyle ayrıldı takımdan. Bunda Evren' i tutamayan yönetim ne kadar suçluysa Evren de en az yönetim kadar suçludur. Zaten şu anda kendisi de kafasını duvarlara vuruyordur bence böyle bir oluşumun içinde olamayacağı için.

  Adsız arkadaşım; transfer konusunda isim vermekten hoşlanmıyorum açıkçası. Çünkü daha sonra bu ismin transferi gerçekleşmezse hani noldu gibi tepkiler gelebiliyor. Zaten isimler artık her platformda konuşuluyor. Sinan da ilgilendiğimiz isimlerden birisi. Daha da iyi isimlerle ilgileniyoruz emin olun. Ama gerçekleşir mi bilmiyorum. Sadece bizim elimizde değil ipler. Biz gereken her şeyi yaptık, karar artık oyuncuların.

  YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir