17 Haziran 2010 Perşembe

Schuster'in Beşiktaş Mesaisi

"Zor oyuncuları severim. Çünkü ben de zor bir oyuncuydum"

İşte Schuster'in en sevdiğim yönü. Zamanında döneminin en çılgın futbolcularından olan Schuster, teknik direktörlük hayatında ise zor kabul edilen, sorunlu isimleri inanılmaz bir noktaya getirebiliyor. Mesela Robinho'yu ele alalım. Bana sorarsanız günümüzün en sorunlu futbolcusu. Santos forması giyerken Real Madrid için depresyonlara giren, Real Madrid forması giyerken gitmek için can atan, Manchester City'de ise yeniden Santos'a dönmek isteyen bir isim. Yani dikiş tutturduğu herhangi bir kulüp yok, son yılların en sorunlu futbolcusu. Ama Schuster, Real Madrid'i çalıştırdığı dönemde kazanılan şampiyonlukta Robinho şampiyonlukta büyük pay sahibiydi ve Avrupa arenasında ilk defa gerçek potansiyelini gösterdiğini görmüştük. İşte Robinho'yu potansiyeline kavuşturan, takım oyuncusu yapan bir teknik adamın Quaresma'yı da gerçek potansiyeline kavuşturacağını düşünüyorum. Quaresma da zor bir futbolcu, hatta futbolu son yıllarda düşüş trendinde ama Schuster'in Quaresma ile önemli işler yapacağını düşünüyorum.

"Frank Rijkaard gibi bir futbol centilmeni ile aynı ligde mücadele edeceğim için sevinçliyim. Benim de yapmak istediğim İspanya'da ona karşı yaşadığım başarıyı yeniden yaşamak."

İşin bir de Rijkaard & Schuster rekabet boyutu var. Schuster, Real Madrid'in başına geçtiğinde Rijkaard'ın hakimiyetini yıkan isim olmuştu. O sezon kaçan şampiyonluktan sonra da Rijkaard'ın Barcelona başındaki görevi sona ermişti. Ama sonrasında Schuster de Guardiola'lı Barcelona'yı Nou Camp'ta yenmek imkansız sözünden sonra görevine son verilmişti. Rijkaard & Schuster rekabetini tekrar izlemek çok keyifli olacak. Öncelikle her iki teknik adam da çok kaliteli isimler. Hepsinden öte Schuster'in dediği gibi bir futbol centilmenliği var ortada. Bakalım bu sefer rekabetten kim kazançlı çıkacak.

2 yorum:

  1. eline sağlık güzel yazı olmuş burak abi. robinho demişken beşiktaş robinho transferi için devrede. haber1903 de detaylı verildi haber zaten.. hayırlısı be. burada buluşurlar umarım yine.

    YanıtlaSil
  2. Robinho'da gelirse, yüksek maliyetle gelecektir ama getirilmek istendiğine göre mutlaka planlaması yapılmıştır. Müthiş bir görsel keyif olacak Quaresma & Robinho ikilisi. Daha güzeli bu zor adamları en iyi yönlendirebilecek bir teknik adam getirildi.

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir