13 Haziran 2010 Pazar

Turkish Speedy Gonzalez; Sabri Sarıoğlu

Mehmet Topal'ı sürekli eleştirirdik. Çünkü yıllar içerisinde kendini fazla geliştirememesi, çok basit oynaması, fazla ekstra özelliğinin olmaması ve saha içerisinde agresif olmaması falan onun için eksi değerdeydi. Ama ne olursa olsun iyi bir futbolcuydu ve Valencia'ya transfer olarak, bugünlerde Türk futbolcusunun zirve noktalarından birisine ulaştı.

Aynı şekilde Servet Çetin. Onu da ağır, sisteme uymuyor falan diye eleştiriyoruz ama geçtiğimiz sezon 8.5 milyon avro gibi bir bonservise transfer olmak üzereydi. Bu da Türkiye içerisinden yurt dışına giden bir futbolcu için ödenecek bonservis miktarı bakımından bir zirve olacaktı. Üstelik gideceği ülke ise ne Katar kıyıları, ne de Rus Ligi. Marsilya'nın bu futbolcu için 8.5 milyon avro gibi bir rakamı kabul etmesi gerçekten inanılmazdı. Şimdilerde ise piyasası düştü, bu değerlere zor ulaşır falan ama hala iyi taliplerinin olabileceğini düşünüyorum.

Ama konumuz Sabri Sarıoğlu olacak. Çünkü o da yukarıdaki futbolcular gibi sürekli eleştirilen, futbolu fazla beğenilmeyen {Rijkaard gelene kadar} bir futbolcu. Özverisi var, yetneekleri yerinde, hatta gerçek anlamda sağ bek olmamasına rağmen o bölgenin adamı oldu falan ama Sabri'yi de beğenmeyenin çok olduğunu düşünüyorum. Ama nedense Sabri'de Avrupa üzerinde piyasası olan bir futbolcu. Galatasaray'a hangi yabancı futbolcu transfer olsa ve o futbolcuya ''Galatasaray'dan hangi futbolcuları tanıyordun?'' sorusu sorulduğunda Sabri ismi mutlaka geçiyor. Mesela Lucas Neill'in Kewell'dan bile önce ilk söylediği isim Sabri Sarıoğlu olmuştu. Aslında bu futbolcudan beklenen patlama daha büyüktü, hatta Sabri'nin piyasaya ilk çıktığı yılları düşündüğümüzde, bugünlerde Avrupa arenasında kendisini izliyor olmalıydık. Ama o hala Galatasaray'da oynayan Sabri ve ne yaparsa yapsın kendini beğendiremeyen Sabri. Bu arada ben Sabri Sarıoğlu'nun futbolunu beğeniyorum, orası ayrı konu.

Son çıkan haberlere ise baktığımızda Bordeaux ve Marsilya'nın Sabri'nin transferi için mücadele ettikleri yazılmış. Hatta futbolcudan da Turkish Sppedy Gonzalez olarak bahsetmişler. Bonservis bedelinin ise 2.5 milyon avro olduğu söyleniyor. Ama bu fiyata Sabri Sarıoğlu asla gönderilmez. En azından bu eleştirilen halinin bile 4-5 milyon avro arasında bir değerinin olduğunu düşünüyorum. Ayrıca gündemde sağ bek transferi olmadığından, kadro içerisinde de herhangi bir sağ bek alternatifi olmadığından Sabri takımda kalır, Hasan Şaş misali de Avrupa transferini hiç gerçekleştiremez. Şu an görüntü Sabri'nin daha uzun yıllar Galatasaray'da oynayacağı ve bizlerin bu konuları daha çok konuşacağı yönünde. Yani açılan ortaları, kaleyle alakasız şutları bizler çok izleriz.

3 yorum:

 1. Sabri bu sene çok ilerleme gösterdi bence ,gitmesini istemem,hala Sabri için büyük bir kesim hoş bakmasada bizim içimizden biri o.Zaten Kewell'a çekirdek çıtlatçak başka bir adam var mı ? :)Yada o giderse kim üçlü çektirirki?*

  YanıtlaSil
 2. @görkem kewell yorumun süper.
  adamın yüzündeki mutluluğa bak.
  ikisinide gelecek sene Galatasarayımızda görmek istiyorum.

  YanıtlaSil
 3. fotoğraf gerçekten çok şey anşatıyor. sabri gitmesin, biz onun vuruşlarıyla delirmeye razıyız. hem kritik zamanlarda düzgün vurup bizi coşturuyor :) bordo maçı hala hafızalarda.. stoch olayından sonra bence kewellın kalma olasılığı da arttı. bu haberi de bekliyoruz artık yönetimden..

  YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir