18 Temmuz 2010 Pazar

2010-2011 Sezon Formaları {Manchester United}

Uzuuuun bir ayrılığın ardından forma yazılarıyla yeniden Sportif Cümleler'deyim :) İlk forma yazısını da Manchester United'a ayırmak istedim. Gönül isterdi ki Galatasaray ile başlayalım ki bekledim de Galatasaray formalarını. Hatta yeni forma lansmanı 15 Temmuz'da diye gelmişti kulağıma. Ama 15'i oldu yok, 16'sı oldu yok, 17'si oldu yok.. Artık 18'i de olunca pes ettim. Manchester ile başladım. İlk fikrimi söylemem gerekirse formalar tek kelimeyle "fiyasko"! Yukarıdaki fotoğraf Manchester United'ın resmi sitesinden alıntı. Bu fotoğrafa bakınca bi ısınma hissetmiştim şimdi, yalan yok. Burda aylar aylar önce şu yazıyı yazmama rağmen! Mayıs'ta yazdığım bu yazıda da beğenmemişim formayı. Hâlâ daha beğenmiyorum. Neyse girişi uzattım gelelim formalara.


İlk önce shirt culture adlı sitede gördüm formayı, bir çok takipçisi gibi.. Baktım baktım içime sinmedi. Takımın üstünde göreyim belki severim diye bekledim. Celtic ile oynanacak hazırlık maçı geldi çattı. Takım maçı 3-1 kazandı. Ama ben formaları hâlâ sevemedim. Kırmızısında bi tuhaflık var bu formanın. Adını koyamıyorum, neden sevmediğimi bilmiyorum, fakat beğenmiyorum bir türlü. İşte bu da Manchester United ilk 11'inin üstündeki kırmızı forma. Namı değer Manchester United'ın iç saha forması. Old Trafford'da bir sezon boyunca böyle olacak takım;

Nasıl ama? Van der Sar'ın formasına değinmek bile istemiyorum. Şu formanın belki de en güzel yanı yakası olması. Ne dersiniz gol atınca birisi yakayı kaldırıp bize Cantona'yı hatırlatır mı? İşte o gün içim ısınabilir bu formaya :) Neyse devam edelim. İç saha formasından istediğimi bulamayınca bi de dış saha formasına bakayım dedim. Aynı hayal kırıklığı orda da yakamı bırakmadı. Mayıs ayında piyasaya düşen formaların aynısıymış bu da. Beyaz bi forma kollarda ve omuzlarda kırmızılı siyahlı şeritler. Eee hani nerde sizin yeşiliniz, nerde sarınız? Nike'a olmamış arkadaşlar demek istiyorum.


3. formadan umutlanıp başladım onu aramaya. Şimdilik bulabildiğimi söyleyemeyeceğim. Ama şu formayı buldum ki tek kelimeyle ba yıl dım!

Anladığım kadarıyla taraftar forması bu. Ve Manchester United'ın resmi sitesi olan manutd.com'dan duyurulmuş bir forma. Sarı ve yeşil renkler kullanılarak "One Love {Tek Aşk}" yazmışlar. Tabi kırmızı da unutulmamış. Okuduğum haberlere göre, bu forma taraftarlar arasında oylanmış ve taraftarların %80'inin seçimiyle store'lara konulmaya karar verilmiş. 19.99 £ satışa sunulacakmış. Ve bu formanın satışından elde edilecek tüm gelir de İngiltere Kalp Vakfı'na bağışlanacakmış. Taraftarların -bilhassa MUST grubunun- içinde olduğu ve takımla ortaklaşa düzenledikleri bu organizasyon için kutlamak lazım United camiasını :)

Manchester United formaları yazısı da burda sona erdi. Okuyan gözlerinize sağlık efendim.

ps: Kısa bi süre için de olsa hoşbulduk :)

1 yorum:

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir