13 Temmuz 2010 Salı

Biri BİG SYL' ı Durdursun!

Başlığı Seimone Augustus' tan (ç)aldık. WNBA All Star maçı oynanırken twitter' ından yeni sezonda takım arkadaşı olacak müthiş pivot için bu notu yazdı. Cidden durdurulması çok zor bir oyuncu. Şimdi performansını biraz daha yakından inceleyelim.

All Star maçı ile başlarsak; son çeyrekte oyuna hiç girmemesine rağmen maçı 23 sayı-8 ribaundla tamamladı. Bu istatistikler onu All Star MVP' liğine taşıdı. Tabiki bu bir gösteri maçı, istatistikler pek önemli değil ama sezon içindeki istatistikleri de bunların altında kalır düzeyde değil, hatta daha yüksek. Bu istatistikleri değerlendirirken son çeyrekte hiç oyuna girmediğini bir kez daha hatırlatalım. Bir çok basketbolsever onun son çeyrekte oyunda olup, boş bir pozisyonda smaç basmasını bekledi ama ne yazık ki koç bizim istediğimizi yapmadı.

Normal sezon istatistikleri ise, 19,3 sayı-9,4 ribaund-2,8 Blok... Son maçlarına bakarsak, bu istatistiklerini daha da katladığını görüyoruz. Bir kaç maçını seyretmeniz Sylvia' nın nasıl bir oyuncu olduğunu anlamanıza yetecektir. Şu anda WNBA' in tartışmasız en iyi uzunu. Önümüzdeki sene Sylvia ve daha bir çok yıldızı ligimizde izlemek çok keyifli olacak.

Tabi ki olay Sylvia ile bitmeyecek. Onu bu denli etkili kullanmak için, ona top indirebilecek yetenekte oyuncu lazım. All Star' da gördük, takım Sylvia' yı topla buluşturduğu sürece, en iyi şekilde katkısını verdi o da. Ama geçen seneki kadroya; yani Tuğba' nın Nilay' ın top sürdüğü takıma Sylvia gelirse hayal kırıklığı yaşayabiliriz. Bu noktada Işıl' ın nasıl döneceği çok önemli. Tabi ki bir senesini nerdeyse hiç oynamadan geçirmiş bir oyuncuya da o bölgeyi tek başına güvenmek çok doğru değil. Bu yüzden hep dediğimiz gibi: ''Guard alın guard!''

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir