21 Temmuz 2010 Çarşamba

Ceyda Kozluca & Melek Bilge Galatasaray Medical Park'ta


Galatasaray Medical Park, geçtiğimiz sezon Kocaeli BŞB. forması giyen Ceyda Kozluca ile 1 yıllık sözleşme imzalamıştır. Kariyerinde Beşiktaş, Erdemir, Akyazı ve Kocaeli BŞB. takımlarında forma giyen, 2 numara mevkiinde oynayan 1.80 boyundaki Ceyda Kozluca'ya Galatasaray Forması ile başarılar dileriz.


FCN Blog'da gördüğüm istatistiklerde maç başı ortalama olarak 34 dakika sahada kaldığını ve 15.5 sayı, 4.7 ribaund ve 2.7 asist ortalamaları tutturdu. Kendisi 26 yaşında ve kadro derinliği açısından iyi bir transfer. Yine de takımın bankosu olacağını, büyük süreler alabileceğini söylemek zor. Son olarak oynadığı Kocaeli BŞB.'nin geçtiğimiz sezon neler yaşadığını hatırlıyoruz.


Galatasaray Medical Park, geçtiğimiz sezon Beşiktaş Cola Turka'da oynayan Melek Bilge ile 5 yıllık sözleşme imzaladı. 1,94 boyunda pivot mevkiinde oynayan sporcu, kariyerinde Migros ve Beşiktaş Cola Turka takımlarında oynadı. Melek Bilge'ye Galatasaray Forması ile başarılar dileriz.

Galatasaray Medical Park'ın bu sezon diğer bir hedefi ise geleceğin kadrosunu kurmak. Bu anlamda birçok genç oyuncu kadroya katılıyor ve Ceyhun Yıldızoğlu'nun asıl hedefinin geleceğin kadrosunu kurmak olduğunu söylemek lazım. Melek Bilge de geleceğin önemli uzun adaylarından birisi. Türkiye'de de kadın basketbolunda yerli uzun sıkıntısı var. Bu açıdan güzel bir hamle oldu ama Melek Bilge'nin de bu sezon önemli süreler almasını beklemiyorum. Bu yıl kendini geliştirme yılı olacaktır, ilerleyen senelerde asıl katkısını verecektir. Yine FCN'den aldığım istatistiklerde geçtiğimiz sezon Beşiktaş forması altında ortalama 5 dakika oynadığını ve 1.3 sayı, 1.9 ribaund ortalamlarını söylemek lazım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir