10 Temmuz 2010 Cumartesi

Galatasaray Nostalji #1

Asrın forması bu olsa gerek, uzun yıllarca düşünülmüş, her metresi incelikle hesaplanmış, müthiş bir forma. Kadroda müthiş tabii. Hayal meyal hatırladığım zamanlara denk geliyor ama Hamza Hamzaoğlu ile Tugay Kerimoğlu arasında olan futbolcuyu bir türlü çıkartamadım. Boliç'den, Erdal Keser'e inanılmaz bir kuşağı beraberinde getirmiş bu takım.

9 yorum:

 1. Bildığım kadarıyla adidasa özel kreasyolar sunamıyorsunuz sözleşme böyle beşiktaş da nostanji forma için teklif vermişti fakat veto vedi :(

  YanıtlaSil
 2. :)) Süpermiş. Sarı forma hiç sevmiyorum yaa!

  YanıtlaSil
 3. O futbolcu Şevket hatta bir beşiktaş maçında 40 metreden golü vardır TSYD'di sanırım. Neyse bu forma Opel ile olan sponsorluk anlaşması gereği Opel'in logosuna uygun dizayn edilmişti diye biliyorum. Reklam kısmında (ortadaki boşluk) Opel yazacaktı. Sonra ne olduysa sponsorluk iptal oldu forma öksüz kaldı. Adek saat reklamıyla hatırlanır bu forma. Ayrıca forma gerçekten çok güzel ama keşke renkler de şimdiki tonlarda olsaymış.Sarı ton eh işte ama kırmızı felaket. Tabi bu formanın kırmızısı da vardı.

  YanıtlaSil
 4. bu formada "adec" reklamı vardı diye hatırlıyorum. yanlış mı hatırlıyorum acaba?

  erdal keser daha önceki kuşakta da mevcuttu yalnız. hatırlatmakta fayda var...

  YanıtlaSil
 5. mre'nin yorumu okumamıştım. soruma cevap oradaymış...

  YanıtlaSil
 6. İşte önceki kuşakta da olduğu için, Erdal Keser'den Boliç'e dedim zaten :) Bu arada forma Campos'un kaleci formaları gibi.

  YanıtlaSil
 7. ozaman haklısın. ama sarı ismail alınır öyle dersen :)

  YanıtlaSil
 8. Forma Umbro marka...Şekil olarak aslan yelesinden esinlenilmişti.Yani karşıdan bakınca aslan yelesi izlenimi veriyor.Bu forma içinde en çok İorfa hatırlanır...

  YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir