14 Temmuz 2010 Çarşamba

Leo Franco'nun Kampa Katılması / Emirhan Ergün'ün Çıkışı

Leo Franco konusunda düşünceler sabit. Çok kötü bir kaleci ve Galatasaray'a kesinlikle yakışmıyor. Ama bir türlü de yollar ayrılmıyor. Kampa katılmadığını öğrendiğimde oldukça sevinmiştim ama Leo Franco da kampa katıldı haberini okuduktan sonra iyice sinirlendim. Leo Franco'yu aslında bu saatten sonra da kulüpten yollamak çok zor. Aldığı yıllık ücret çok fazla ve bu ücreti herhangi bir kulüp karşılamadığı sürece de ayrılacağını düşünmüyorum. Zaten belli bir yaşa gelmiş ve önünde futbol olarakta idealleri yok. Sadece parasına bakar, isterse üç sene yatar. Bu yüzden Leo Franco'nun takımdan gönderilmesi adına en doğru adımlar atılmadı ve bu adam bir şekilde takımdan gönderilmedi. Böyle bir ortamda da kafalar direk Adnan Sezgin'e yöneliyor, çünkü bu işleri iyi bilir. Enkaz isimleri bile geçmiş yıllarda nasıl pazarladığını gördük. Bu açıdan Leo Franco'nun kampa katılması bir taktik olabilir. Yeni sezonda düşünülmediği ve kalması durumunda bile 4. kaleci pozisyonunda olduğu ortada ama onu kampa götürmenin belirli bir planın hamlesi olduğunu düşünüyorum.

Kaleci demişken Kleve maçında bir iyi kalecimizin daha olduğunu gördük. Emirhan Ergün ilk maçında harika bir çıkış yakaladı. Ben ilk maçta Ufuk Ceylan oynar diye beklerken Emirhan kaleyi korudu ve ikinci yarıya tamamen farklı bir takım sahaya çıkarken, 90 dakika boyunca oynayan tek isim o oldu. İlk yarı harika bir performans gösterdikten sonra, onu ikinci yarıda da oynatıp, destek olmak harika bir düşünceydi. Fizik olarak mükemmel, refleksleri de çok iyi bir kaleci. Birçok birebir pozisyonda ve cepheden gelen etkili toplarda iyi işler çıkarttı. Yere yattığında bile hemen ayağa kalkıp, yan taraftaki pozisyona da engel olabiliyor. Gerçekten refleks anlamında müthiş özellikleri var. Tabii çok genç, daha fazla şans bulması, tecrübe kazanmalı falan ama Aykut Erçetin'den de daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün. Aykut'un da Galatasaray'a ilk geldiği zamanı hatırlarım, o da büyük bir potansiyeldi ama böyle özellikleri yoktu. Uzun yıllar kaleciden başı yanmış olan Galatasaray'ın bu sezon kaleci anlamında sıkıntı yaşamayacağını söyleyebiliriz, tabii doğru tercihler yapılırsa...

1 yorum:

  1. umarım emirhan ergünü unutmamışlardır.ne ufuk ne aykut. varsa yoksa emirhan ergün diyorum.aslında bu sene direk kaleye geçebilirdi.bu zamanda avrupada birçok yetenekli kaleciye genç yaşında kaleyi bırakıyorlar.de gae,joe hart gibi.
    umarım tez zamanda kaleyi devralır emirhan ergün.

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir