18 Temmuz 2010 Pazar

Servet Çetin <---> Mateo Ferrari {Keşke Dedirtecek Transfer}

Neill'in yanına top tekniği yüksek bir stoperin ihtiyaç olduğu ortada olmasına rağmen, yeni sezonda stoper transfer etme gibi bir düşünce yok. Yola Servet Çetin, Gökhan Zan, Ali Turan, Hakan Balta gibi isimlerle devam edeceğiz. Yönetimin öncelikle kafasına taktığı konu, bir sezon önce 8 milyon avrolar önerilen Servet Çetin'in piyasasının neden bu kadar düştüğüdür. Şimdilerde 2.5, 3 milyon avro civarında bonservisler öneriliyor. Ayrıca Servet iyice kazandığı parayı düşünmeye başlamış. Avrupa'da gideceği takımda da Galatasaray'da kazandığı ücreti alması gerektiğini söylüyor. Tabii Marsilya'ya transferi gerçekleşseydi buna yakın bir ücret kazanabilirdi ama artık bu tip takımların da peşinde olmadığını söylemek lazım. Bu yüzden düşünceler Servet'i yine vitrine oturtmak ve gelecek ilk iyi teklifte kendisi ile yolları ayırmaktır. Zaten sürekli Rijkaard'la arasında sorunlar olduğu, Rijkaard'ın onu istemediği falan söyleniyor. Servet'de umarım beni gerçekten istemiyordur, bende bu sayede rahat rahat transferimi gerçekleştirebilirim diyebilen kıvamda. Bu ortamda da Galatasaray'ın antipatisi Servet'in üzerinde olur. Meira'nın kötü olduğu dönemde Servet, Meira'nın yanında müthiş görünüyordu ve aldığı yıllık ücret yükseltilmişti. Neill geldiğinde ise kelin göründüğünü söylemek lazım.

Servet Çetin'in ağzından çıkan üç kelimeden birisi transfer. Böyle olunca da basın sürekli Servet'i bir yerlere gönderiyor. Son olarak Beşiktaş'lı Ferrari ile takas olabileceğini söylemişler. Öncelikle böyle bir haberin gerçeği yansıtmadığını düşünüyorum ama keşke böyle bir durum oluşsa diyorum. Zaten böyle asılsız bir haberi bile yazma sebebim bu. Ferrari, geçtiğimiz sezonun ilk yarısının en değerli stoperiydi diyebilirim. Harika bir çıkış yakalmıştı ve adından çok söz ettirdi. Ama yaşadığı sakatlık sonrasında bir türlü toparlanamadı ve Beşiktaş'ın da düşüşte olduğu bir dönemde Ferrari'nin de toparlanması güç oldu. Şimdilerde ise Schuster'in Ferrari'yi istemediği söyleniyor ve +2'lik kontenjan artışının bile fayda etmediği Beşiktaş, doğal olarak gelen teklifleri değerlendirmek zorunda. Ferrari'nin satılması durumunda taraftar isyan ederdi diyeceğim ama Quaresma, Guti gibi isimler gündemi değiştirdi. Ama Servet'le takas olsa gündem bir hayli değişir.

Habere göre Beşiktaş, Schuster'in de {sözde} istemediği Ferrari'yi elden çıkartıp, yerini yerli bir stoperle doldurmak istiyormuş. Hatta Ersan Gülüm için harekete geçtiler ve transfer edilmesi durumunda çok faydalı bir genç futbolcuyu kadroya katacaklarını söyleyebilirim. Ferrari de büyük ihtimalle italya'ya geri döner. Ama Galatasaray'a gelseydi de çok sevinirdim. Neill ile beraber harika bir ikili kurulurdu, bunun yanında da Servet Çetin ile yollar ayrılmış olurdu. Servet'in ise Beşiktaş'ta neler yapacağını tahmin bile edemiyorum. Çünkü Schuster, Ferrari'yi top tekniği zayıf diye gözden çıkarmış. Ferrari benim bildiğim top tekniği konusunda Servet'le kıyaslandığında adı gibi Ferrari kalan bir isim.

1 yorum:

  1. İçimden bir his böyle bir transfer olacak diyo. Eğer bu transfer gerçekleşirse ki her iki tarafından menfaatine olur Beşiktaş yabancı kontenjanını açar Galatasaray kafasında Galatasarayı bitirmiş bir Servet'ten kurtulmuş olur. Defansımız taş gibi olur böyle bir transferle.

    http://kuleforvet.blogspot.com/

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir