18 Eylül 2010 Cumartesi

En Doğru Transfer

Bu transfer dönemi Galatasaray açısından oldukça aktif geçti. Transferin son gününe kadar büyük uğraşlar verildi, her zaman olduğu gibi yine geç kalındı ama bir şekilde transfer bitirildi. Bu sezon takıma katılan dokuz futbolcu var. Misimovic, Insua, Cana, Mehmet Batdal, Ali Turan, Çağlar Birinci, Musa Çağıran, Pino ve Serdar Özkan yeni transferler oldular. Ama Kewell'ın takımda tutulmasını ve Baros'un sözleşmesinin de uzatılmasını ben transfer sayıyorum. Çünkü gerçekleşen bu transferlerden daha büyük hamleler oldu. Şimdiden birşeyler söylemek, yorumda bulunmak için erken ama ilk izlenimler olumlu. Misimovic, Insua, Cana, Mehmet Batdal, Pino ve Musa Çağıran'dan umutlar var. Serdar Özkan ve Ali Turan ise başlangıç itibariyle iyi izlenimler veremediler. Çağlar Birinci'yi ise izlemek henüz nasip olmadı.

Ankette ise yüzde 48 oyla Kewell'ın takımda tutulması birinci sırada yer aldı. 7'den 77'ye futbolu sever herkesin çok beğendiği bir futbolcu. Galatasaraylıları geçtim futbolu seviyorum diyen herkes Kewell, Türkiye'de kaldığı için çok mutlu oldu, bizleri ise söylemeye bile gerek yok. Sonuçta o bu takımın en sevilen futbolcusu. İkinci sırada ise yüzde 41 oy oranıyla Baros'un sözleşmesinin uzatılması var. O da Türkiye'nin en değerli santraforu ve santrafor transferi bildiğiniz gibi büyük kumar. Ülkemize ne santraforlar geliyor ama beklenilen performanstan uzaktalar. Bu yüzden Baros gibi değerli bir ismi sezonun başında takımda tutmayı başarmak çok başarılı bir politikanın ürünüdür. Üçüncü sırada da yüzde 40 ile Misimovic var. O da çok büyük, beklentilerin inanılmaz yüksek olduğu bir isim. Henüz bir maçını izleyebilmemize rağmen, ismi bile ankette üçüncü olmaya yetti.

Dördüncü sırada ise yüzde 19 oy oranıyla Lorik Cana bulunuyor. İki senedir orta saha diye yanıp tutuşuyoruz ve Cana bu ihtiyaca yönelik bir transferdi. Ama ısrarla forma şansı verilmiyor, nedenini ise açıklayan yok. Beşinci sırada ise yüzde 17 ile Insua var. Genç bir oyuncu, henüz çok erken yaşlarda Liverpool yolunu tuttu ve biz bu adamı satın alma opsiyonuyla kiraladık. İlk maçından da yarattığı etki pozitif. Altıncı sırada da yüzde 9 ile Mehmet Batdal var. Hazırlık maçlarında çok iyi görüntüsü vardı, tarzı gerçekten de Ibrahimoviç'i andırıyor ve taraftarlara heyecan veren bir oyuncu ama şanssız sakatlıklar yakasından kurtulmadı. Kendisini bir süre daha izleyemeyeceğiz. Yedinci sırada ise yüzde 7 ile Musa Çağıran, sekizinci sırada yine aynı oy oranıyla Pino bulunuyor. İkisinin de oy oranı aynı olmasına rağmen, verilen oy ile Musa Çağıran bir adım önde. Çünkü büyük beklentilerin olduğu ve şu orta saha görüldükten sonra beklentilerin biraz daha büyüdüğü bir isim oldu. Umarım formayı kapması uzun sürmez. Pino ise şanssız sakatlıklar geçiren ve tam anlamıyla kendisini izleyemediğimiz bir isim. Ama son maçta oyuna girerek iyi işler yaptı, potansiyeli fazlasıyla var.

Dokuzuncu sırada olan isim ise yüzde 5 ile Serdar Özkan. Sezon başında oldukça fazla şans bulmasına rağmen bu şansını iyi kullandığını söyleyemem, kendisinin de ayrıca son şansları. Bir an önce toparlanması şart. Son sırada ise yüzde 3'er oy oranlarıyla Ali Turan ve Çağlar Birinci var. Çağlar Birinci'yi henüz izleyemediğimizden yorum yapmak güç ama Ali Turan için konuşacak çok konu var. Sabri'nin sakatlığı ısrarla kendisine forma şansı veriyor ama bunu iyi kullandığını söyleyemem. Son üç haftası desek yeridir.

5 yorum:

 1. Kewell'ın takımda tutulması bence de en önemli transfer.Son günlerde ise Hakan Balta'nın formsuz,sakat ve profesyonellik dışı durumları ve Çağlar'ın uzun süren sakatlığı sonrası Insua transferi bir anda en önemli transfer haline geldi.

  YanıtlaSil
 2. İlk 3 benim de düşüncelerimle doğru orantılı oluşmuş. Kewell-Baros-Misimoviç!

  Kalanlardan da Insua ve bir oynatılsa dediğimiz Cana transferleri en doğru transferler bence.

  YanıtlaSil
 3. Yuzdeleri topladimda %199 ediyo :)

  YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir