4 Eylül 2010 Cumartesi

Prekazi, Jovanoviç ve Galatasaray

Jovanovic olayı hakkında herkes birşeyler yazdı ama ben inatla bekledim. Adnan Polat'ın Ntvspor'a çıkacağının açıklanmasının ardından birde bu konuda onu dinlemek istedim. Benim gördüğüm tablo şu. Galatasaray, Prekazi bu futbolcuyu önerince kayıtsız kalmamış ve Prekazi diyorsa bir bildiği vardır mantığıyla yola çıkarak bu futbolcuyu İstanbul'a çağırmış. Sonra ise yapılan görüşmelerde transfer menejer oyunlarına takılarak gerçekleşmedi. Prekazi ise aracı ve kefil olduğu için mağdur oldu. Çünkü futbolcu alacaklarına karşılık bonservisini eline almış ve biraz da Prekazi'ye güvenerek İstanbul'a geldi. Şimdi ise bu futbolcunun herhangi bir kulübü yok ve transfer dönemide bittiğinden mağdur duruma düştü. Doğal olarakta Prekazi'nin futbolcuya karşı olan durumu iyi olmadı. Sonuçta birine güvenerek yeni bir maceraya yelken açıyorsun ama bu iş bir günde bozuluyor.

Bu arada Prekazi'nin telefonlarımı açmadılar dediği olayın da doğruluğu kanıtlandı. Adnan Polat o konu hakkında da üstü kapalı cevaplar verdi ve Prekazi'ye ayıp ettiklerinin farkında. Bana sorarsanızda böylesine bir efsaneye karşı yapılan büyük bir yanlıştır ama Prekazi de OFK maçında böyle bir topa girerek kendini riske atmıştı zaten. Onun amacı para kazanmak veya şöhret sahibi olmak değil, adam zaten burada efsane durumda ve istese menejerlik yapar. Bu futbolcuyu Galatasaray'a değil de başka bir kulübe de önerebilirdi. Ama o kendi yuvasına yıllar sonra böyle bir güzellik yapmak istedi, yine suçlu kendisi oldu. Keşke böyle bir olaya hiç karışmasaydı ya da bu durumu dillendirmeseydi diyorum.

Peki bundan sonra ne olur diye sorarsak bir cevap veremem. Bu tip hadiseleri çok fazla yaşıyoruz ve yaşamaya da devam edeceğiz. Durum böyle de olunca Adnan Polat ve Sezgin'in zaten varolan antipatizmi iyice büyümüş oluyor. Umarım Prekazi ile sorun bir an önce çözülür, çünkü böyle bir futbol değerine her zaman ihtiyacımız var. Aslında en büyük hata böyle bir değeri Galatasaray'a getirmemek ve OFK gibi bir takımda çalışmasına göz yummak. Aynı şekilde bunca kaleci sorunu yaşanıyor, bana sorarsanız temel sorun kaleci antrenörlerinde ama Simoviç hiç akıllara gelmiyor. Bizim en baştan bir yapılanma içerisine girmemiz gerekiyor ama öncelikle oluşan bu antipatik havayı dağıtarak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir