23 Ekim 2010 Cumartesi

Mustafa Yücedağ, Rijkaard, Yönetim

Bu tip konuları Rijkaard ve Neeskens'den dinlemek gerekiyor ama biz şimdilik Mustafa Yücedağ ile idare edelim. Yaptığı açıklamalardan en önemlisi bazı futbolcuların takımı sabote ettiği yönünde ama isim vermemiş. Gerçi biz o isimleri biliyoruz ama neyse. Bu konuda kesinlikle Rijkaard'a büyük yanlış yapıldığına bende eminim, en azından bunu Ankaragücü maçı sonrası Servet Çetin'in açıklamalarından bile çıkartmak mümkün. Adam bana güvenildiği yerde oynarım diyor, yani Rijkaard'ın kendisine güvenmediğini ima ediyor ve takımı sabote ettiğini kendisi de itiraf etmiş durumda. Ama bu futbolcunun hala Galatasaray forması giyiyor olması benim için utanç verici. Umarım yönetimin aldığı futbol kararlarında bu hainleri de bulup, temizlemek vardır. Rijkaard'ı sevmeyipte, saha içerisinde mücadele etmemek takım için büyük bir ihanettir ve böyle isimlerin değil takım sevgisinden, profesyonelliğinden bile şüphe etmak lazım.

İkinci konu ise transfer mevzusu. Bunu zaten herkes biliyor, Rijkaard a dediyse yönetimin q'yu transfer ettiğini. Rijkaard'ı getirerek büyük vizyon örneği gösteren yönetimin bunun devamını neden getiremediği büyük bir soru işareti. Sonuçta bu adam ne olursa olsun sisteminden ödün vermeyen, belli tarzda olan futbolcularla çalışmayı seven bir isim. Buna rağmen yönetim ısrarla farklı bir transfer politikası uyguladı ve al malzememiz bu, bundan iyi yemek çıkar dedi. Sonuçta da pasta mühendisine kuru fasulye yap dersen ortaya iyi bir yemek çıkmaz. Gerets aslında bunu başarmıştı, Kalli'nin de bunu başardığını söylemek mümkün ama Rijkaard'ın malesef Avrupa'da bu zihniyetle iş yapan herhangi bir yönetimin altında da başarısız olacağını düşünüyorum. İşte bu yüzden Hagi'nin takıma getirilmesini alkışladım, çünkü o da bunu başarabilir.

Yönetimi yerden yere vuran Mustafa Yücedağ'ın da aslında bu açıklamalarının ardından iş aradığı bir gerçek. Çünkü olayı inanılmaz derecede reklama döndürdü ve kendi reklamını yapmaya başladı. Mesela Rijkaard'ın tercümanı olarak göreve geldim, bana futbol içerisinde daha iyi bir görev vermelerini isterdim diyor ama kendi yaptığı icraatları da anlattığında zaten bir futbol direktörü gibi işler yapmış. Rijkaard'a futbolcular önermiş, dökümanlar çıkarmış ve aracı kullanarak bazı transfer piyasa araştırmaları işine bile girmiş. Ama sorunca ben tercümandım diyor, gerçekten çok ilgin. Zaten röportajın sonunda da Schuster'in ekibinde yer almak isterim dedi, hatta Hagi ile de çalışmak isterim dedi. Yönetime onca salladıktan sonra Adnan Polat da zaten kucağımı açmış bekliyordur. Son olarak şunu da ekleyeyim, Adnan Polat Ntvspor'da katıldığı programda Rijkaard'ın başka santrafor istemediğini söylemşti ama Mustafa Yücedağ bir santrafor alternatifi istediğini belirtiyor. Alın size bir ters köşe daha.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir