24 Kasım 2010 Çarşamba

60'ların Futbolu Deyiminin Sağlaması / Valencia 6-1 Bursaspor

Schuster, bu ligde 60'ların futbolu oynanıyor dediğinde çoğu kesimden tepki geldi ama bu deyimin sağlamasını Bursaspor, Şampiyonlar Ligi'nde gösterdiği performansla bizlere gösteriyor. Ligimiz için harika bir takım durumundalar, ülke şartlarında müthiş işler yapıyorlar ama iş Avrupa'ya geldiğinde ise büyük bir afallama var. Olmayacak skorlar, olmayacak bir futbol. Düşünün alınan skor 6-1 ama atılan gol nüthiş bir teselli. 60'ların yanında bir de 80'lerin başına da gidilen bir yol var diyebilirim. Şimdi diğer Türk takımları Şampiyonlar Ligi'ne ilk adım attıklarında ne yaptılar tarzında bir soru gelebilir ama o günlerle bugün arasında müthiş bir futbol farkı var, ülkeler arası futbollarda öyle büyük bir fark yok. Özellikle de Türkiye için konuşursak.

Valencia maçı için ise fazla konuşacak bir konu yok. Sercan Yıldırım'ın 12. dakikada kaçırdığı golün ardından artan bir Valencia dalgası ve henüz ilk yarıda skorun 4-0'a gelmesi. Aslında Ertuğrul Sağlam Turgay ve Sercan ikilisinin arkasına Insua'yı da koyarak gereken riski almış ama iyi futbol iyi futbolcularla oynanır sözü aklıma geliyor. Bursaspor'un iyi bir kadrosu var diyebiliriz {ülkemiz şartlarında} ama kadro bütünlüğü Avrupa'nın gerisinde. Sezon öncesinde yapılan hiçbir transferden de fayda sağlayamıyorsun ve ülkemizde Bursaspor'u ayakta tutan şey geçen sezondan korunan istikrar. Maç içerisinde bütün bu unsurlara Ömer Erdoğan ve İbrahim Öztürk'ün bireysel hataları, Ivankov'un heykeli dikilesi performansı da girince farklı bir skor ortaya çıktı. Son maç Rangers'la, alınacak bir galibiyet güzel olur demek isterim ama gerçekten şu durumda zor görünüyor.

VALENCIA: 6 -BURSASPOR: 1

Stat:
Mestalla

Hakemler:
Bruno Miguel, Venacio Tome, Ricardo Santos (Portekiz)

Valencia:
Moya (Dk.23 Guaita), Saltor, Ricardo Costa, Maduro, Alba, Tino Costa, Albelda, Joaquin, Mata, Adruiz (Dk.61 Dominguez), Soldado (Dk.71 Isco)

Bursaspor:
Ivankov, Mustafa Keçeli, Ömer, İbrahim, Vederson (Dk.46 Serdar Aziz), Turgay, Ergiç (Dk. 59 Batalla), Svensson, Volkan, Insua, Sercan (Dk. 83 İsmail Odabaşı)

Goller:
Dk. 16 Mata (Penaltıdan),Dk. 21, 55 Soldado, Dk. 30 Adruiz, Dk. 37 Joaquin, Dk. 78 Dominguez (Valencia), Dk. 69 Batalla(Bursaspor)

Sarı kartlar:
Dk. 76 Albelta, Dk. 90 Alba (Valencia) Dk. 16 Ömer, Dk. 56 Serdar (Bursaspor)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir