2 Kasım 2010 Salı

Taffarel Florya'da

Taffarel, uzun bir aradan sonra Florya ziyaretini gerçekleştirdi. Hatırlıyorum, Hagi Galatasaray için ilk göreve geldiğinde Taffarel de kaleci antrenörlüğü yapacaktı ama bu durum sadece 1-2 ay sürebilmişti. Bunun da sebebi Taffarel'in ailevi durumlarındandı. Keşke ama keşke böyle bir imkan doğsa da Taffarel'i yeniden Galatasaray'ı için çalışıyorken görebilsek. Özellikle de kaleci konusunda büyük sıkıntılar yaşadığımız şu zamanlarda. Galatasaray'ın kalecilerinin Taffarel'den öğrenecek çok şeyi var, onlar açısından bu çok güzel bir tecrübe olabilir. Ayrıca ne olursa olsun Taffarel'i yeniden Florya sınırları içerisinde görmek ve hatırlamakta güzel oldu.

İmaj olarak birbirine çok benziyorlar ama potansiyel var dediğimiz Ufuk Ceylan, Nezih Ali Baloğlu yönetiminde gram gelişme gösteremiyor. Yıllardır da durum bu. Keşke Ufuk Ceylan'ı Taffarel'in elinde görebilsek.

Burada da eski arkadaşlar hasret gidermiş. Hagi ve Taffarel anılarını tazeliyor, Elano da onları büyük bir iştahla dinliyor.

Galatasaray forması altında beraber oynayamadılar ama Ayhan Akman rakip formalar altında Taffarel'e karşı birçok kez forma giydi. İşin garibi ise Taffarel futbolu bırakalı asır oldu ama Ayhan hala futbolun içerisinde ve bu gidişle de 3-4 sene daha oynar gibi görünüyor.

Lincoln, Galatasaray'a transfer olmadan önec Taffarel'den bilgiler almıştı ve Taffarel için de babam gibi diyordu. Her Brezilyalının Taffarel'e saygısı büyük ve Elano da onlardan birisi. Biz kendisini mutsuz olarak biliyorduk ama Hagi geldiğinden bu yana da Elano'da müthiş bir istek oluştu. Taffarel'i biraz da bundan teknik edipte istiyorum, kaleci antrenörlüğünün yanında da ikili ilişkilerde çok başarılı, sıcakkanlı bir insan.

2 yorum:

 1. Şu adam hasbel kadar Floryaya bile geldi ise mutlaka ve mutlaka nezihinin yerine kaleci antrenörü olarak tutulmalı ....
  Ufuk u kaybetmek üzereyizz yazık olacakkkk ...Volkan danasından daha iyi bir potansiyeli kaybedecegiz :((((

  YanıtlaSil
 2. Kaleciler kışlık armut gibi sandığın içinde bekletilirse tabi ki gelişemezler.

  Dünyada kaleci geliştirmenin tek bir yolu var.O da "maçta oynatmak".Bu kadar.Bir kalecinin arkasında duracaksın.1-2 sezon hata yapacak.Ondan sonra al sana panter.İzleyin Rüştü'nün,Volkan'ın,Hakan'ın hatalı gollerini.Sonrasında nasıl kaleci olduklarına bakın bir de...

  Malesef GS mantalitesinde tek eksik şey kaleci konusundaki sabırsızlığı.Forvetler GS'den kaleciler FB'den çıkıyor.Hoş aldığımız yabancı kalecilerin hepsi fos çıktı "son temsilci Mondragon"dan sonra.Uyduruk adamlara bile ne fırsatlar verildi ama 1 türkün arkasında "DÜZENLİ" olarak durulmadı.Dikkatinizi çekerim düzenli olarak oynatılmadı.

  YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir