3 Aralık 2010 Cuma

Elçi Beckham

"Açıkçası Zürih'te çıkan karar dolayısıyla hayal kırıklığına uğradık ancak bizim teklifimiz bence gurur vericiydi ve sunumumuz harikaydı. Günün sonunda kaybeden biz olduk ve haksız olduğunu hissettiğimizden üzülmemiz doğaldır. Bu iş için çok çalışmıştık ve ev sahibi olacağımıza inanıyorduk"

Dün itibariyle 2018 Dünya Kupası'nın Rusya'da, 2022 Dünya Kupası'nın da Katar'da düzenleneceği açıklandı. Rusya adına sevindirici bir gelişme diyebilirim, bu organizasyonu sonuna kadar hakediyorlar. Ama Katar için durum şaşırtıcı. Maddi imkan anlamında, potansiyel anlamında bu tip bir organizasyonun kralını düzenlerler ayrı konu ama o yüzölçümü ve sıcakları göz önüne aldığımızda da ilginç bir Dünya Kupası olacak. Zaten küresel ısınmanın ortalarında yaşıyoruz, Karadeniz bölgesinde bile Aralık ayında su gibi terlediğimi biliyorum, düşünün artık 2022 de Dünya ne duruma gelir ve Katar ne olur. Organizasyon komitesi de Katar için bu gibi durumlardan endişeliydi ama organizasyonu onlara verdiler. Beckham ise durumdan şikayetçi. İngiltere'nin adaylık elçisi olarak Zürih'teki toplantıya katıldı ama fazla bir etkisi olmadı. Benim anlamadığım durum ise neden Beckham sorusu. Adamın etinden, sütünden mantığıyla her yerde Beckham'ı görüyoruz. Bu yaşta Beckham'ın gireceği iş değil bunlar, böyle mücadeleci ve kaliteli bir ismin futbolunu konuşturması gerek. Ah şu ABD seyahati demek istiyorum. Bu arada Beckham'ın Beşiktaş'a kiralık gelebileceği yönünde iddialar da yok değil, eğer böyle birşey olursa Quaresma ve Guti için değil ama Beckham için Beşiktaş'ı kaçırmam.

Son olarak yuh artık İngiltere. 2012 de zaten Olimpiyatları düzenleyeceksin, bırak Dünya Kupasını da başka organizasyonlar alsın. Ama İngiltere için yuh diyorsak, Brezilya için iki kere yuh. 2014 Dünya Kupası onlarda olduğu gibi 2016 Olimpiyatları da Brezilya'da. Düşünün artık Brezilya'nın iki yılda geleceği konumu...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir