21 Ocak 2011 Cuma

Bir Golün 40 Yıl Hatrı Mı Var?

Aydın Yılmaz, Allah'ın şanslı kullarından diye nitelendirilen futbolculardan biri. Konyaspor maçında attığı golle şampiyonluğa tesir etti eyvallah ama devamında geliştiremediği potansiyeliyle de beraber şu sıralarda Galatasaray'dan çok uzaklarda olması gereken futbolculardan biri.

Yani nasıl bir kredi sahibi bilmiyorum, atılan bir golün 40 yıllık hatrı mı var yoksa?

Ya da Galatasaray'ın kadrosu çok dar da, Aydın Yılmaz'sız olmaz mı deniyor?

Geçtiğimiz sezon satın alma opsiyonuyla Eskişehirspor'a kiralandığında Galatasaray devrinin artık bittiğini düşünmüştüm. Çünkü satın alma opsiyonunu koyduğunuzda o futbolcuyu gözden çıkarmışsınız demektir. Ama Eskişehirspor da bu hakkı kullanmadı ve Aydın Yılmaz'dan çabuk vazgeçti. Yine de bu başarısız geçen denemenin ardından Aydın Yılmaz yeniden Galatasaray'a döndü ve kariyerinde bulamadığı kadar şans bulmaya devam ediyor. 23 yaşına geldiğini ve genç futbolcu statüsünden de yavaştan çıktığını tekrar belirtelim.

Aydın Yılmaz'ın şu an repertuarında bulundurduğu tek meziyeti açık alanda etkisi bir futbolcu olması. Ama fizik gücünüz yeterli seviyede olmadığında açık alanda yakaladığınız etkinin de pek bir anlamı kalmıyor. Bunun dışında ne tekniği, ne çabukluğu ne de fizik gücü hiç gelişmedi. Ayrıca şut özelliğinin de iyi durumda olmadığını ekleyelim. Yani nereden bakarsak bakalım vasatı bile geçemeyen, ortalamanın altında olan bir isim. Zaten son Yekta Kurtuluş transferi, Stancu'nun forvete geçmesi ve Pino, Kazım gibi isimlerin kanatlara geçmesinden sonra Aydın Yılmaz'ın pek fazla şans bulamayacağını, hatta belki de bu devre arasında takasa kurban gidebileceğini düşünüyorum.

Keşke Abdullah Avcı'yla 1-2 sezon daha fazla çalışsaydım diyor mudur acaba? İstanbul B.B döneminde yakaladığı parlama sayesinde Galatasaray kapıları açılmıştı ona. O sezonun başında Manisaspor'a kiralanmış ama ligin ikinci yarısında İstanbul B.B'ye geçmişti. Sonrasında ise yakalanan bir kıvılcım ve 7 numarayı teslim edecek kadar da duyulan güven. Üstelik Kewell varken. Yaşanan uzun sakatlıkların da kariyer gelişimi açısından büyük handikapı oldu ama bir futbolcunun yıllardan bu yana, onca şansa rağmen yerinde saymasını da pek anlamam.

Bugün Aydın Yılmaz'ın yakaladığı şansı başka bir futbolcuya verseydik, belki de o futbolcunun hayatı değişecekti...

2 yorum:

  1. Bir digeri icin, Jo Alves. (Manchester City - Galatasaray , Galatasaray - Eskisehir baglaminda)

    YanıtlaSil
  2. aydına verilen şans cem sultaana verilse çoktan kral olmuştu

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir