10 Ocak 2011 Pazartesi

İbrahim Kaş da Türkiye Yollarında

İbrahim Kaş'ı nasıl bilirsiniz gibisinden bir giriş yapsam, çoğu arkadaş ''benden uzak, Allah'a yakın'' tarzında bir cümle kurar. Çünkü iyice gözden düşen, kafalarda da sürekli hata yapma potansiyeli çok yüksek bir futbolcu imajını bıraktı bir kere. Bu saatten sonra da hangi büyük takıma transfer olsa eminim çok büyük tepkiler alacak. Buna eski takımı Beşiktaş'ta dahil. Çünkü yaşanan ayrılık hiç de istenilen gibi olmadı, bunun üstüne de Beşiktaş'a geri dönme şansını da yakaladı aslında ama bunu da iyi kullanamadı.

Türk futbolcuların takım ayırt etmeden Avrupa yollarına düşmesi, önemli liglere gitmesi ülke futbolu açısından doğru gelişmeler. Çağdaş Atan ve Sinan Kaloğlu da bunun en güzel örneklerinden. İbrahim Kaş da iki sene önce sözleşmesinin de bitmesinden yararlanarak 21 yaşında Getafe yollarına düştü ama geçen seneler istediği gibi olmadı. Beklenilen forma şansını bulamadığı gibi, oynadığı maçlarda da iyi izlenim veremedi. Sonrasında ise pişman olmuş olacak, Beşiktaş'a kiralık olarak geri döndü, Mustafa Denizli de kendisi üzerinde çok durmasına rağmen yine olmadı. O ilk piyasaya çıktığı zamanlarda yakaladığı izlenimin çok gerisinde kaldı, Getafe'ye geri döndü derken şimdi Türkiye'ye geri dönmek istiyor. Çünkü o da biliyor, artık ona Avrupa'da ekmek olmadığını.

Galatasaray'ın şu transferi politikasını düşününce {Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın düşen gençlerini yeniden kazanma yolları} İbrahim Kaş'ı da gündeme alırız gibi geliyor ama umarım böyle bir düşünce yoktur. Serdar Özkan misali bu saatten sonra fayda getirmeyecek bir isim çünkü, ama Anadolu'dan önemli takımlar mutlaka İbrahim Kaş üzerine düşer. Özellikle de Bursaspor diyorum. Çünkü Ertuğrul Sağlam, Beşiktaş döneminde İbrahim Kaş'dan pek vazgeçmiyordu. İbrahim Kaş'ın da sağ bek ve stoper gibi oynayabildiğini söyleyelim. Yıllar içerisinde futbolunun üzerine pek birşey koyamadı ama iyi bir yerli teknik adamın elinde de kendine gelebilir. O da büyük ihtimalle böyle bir yol izleyecek ve Türkiye yollarına düşecek.

1 yorum:

  1. Kesinlikle doğru demişsiniz Bursa onun için en ideal kulüp

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir