22 Ocak 2011 Cumartesi

Mondragon ABD Yollarında

Mondragon'un önemi benim için çok farklıdır. Taffarel'den de fazla severim kendisini. Yıllarını Galatasaray'a vermiş ve bu uzun macerada elinden gelenin en iyisini yapmış bir isim. Hepimizin kafasında farklı bir tat bırakan, takımdan ayrılırken bıraktığı çıtayla da aslında birçok kalecinin önünde handikap yarattı. Son yıllarda Galatasaray kimi transfer etse o kaleci de Mondragon'u arıyoruz, geçmiş zamanlardan örnekler veriyoruz. Keşke Türkiye macerası daha uzun sürseydi ve kariyere Köln'ü eklemeseydi bile. Yıllarca biz onu çok aradık, o da aslında bizi çok aradı.

Şimdi ise 39 yaşına geldiği şu günlerde ABD yollarına düşmüş durumda. Philadelphia Union ile sözleşme imzaladı ve tecrübesini ABD futboluna aktaracak. Belki para için gitti, belki de yüksek mücadeleden yıldığı için. Ne olursa olsun Mondragon'u tekrar bu semalarda görmek isteriz. Onun mutlaka Galatasaray'la yolları tekrar kesişecektir, kaleci antrenörü olarak izleriz belki de.

Aslında aklıma böyle bir düşünce geliyordu. Şu sıkıntılı zamanlarda en azından sezon sonuna kadar Galatasaray kalesini korurdu ve sezon sonunda da antrenör olarak çalışmaya başlardı. İnanın, çok kötü bir kaleci hocamız var. Yıllar boyu kalecilerimiz neden gelişmiyor diye dövünüyoruz ve bunun bir numaralı sebebi Nezih Ali Baloğlu aslında. Ama bu nedense hiç sorgulanmıyor, sebepler başka yerlerde alınıyor. Israrla yabancı kaleci tercihine yöneltiyor bu da bizi. Kim gelirse gelsin Aykut Erçetin'den iyidir mantığı var düşünün. Herkese razı durumdayız.

1 yorum:

  1. GS tarihinde ilk efa bi başkan isimn vermese de tırnak içinde derin GS ı eleştirdi ağır abilere posta koydu ne helvacıyı istifaya daveti ne başka bi şey asıl savaş bu iki cephe arasında başladı.

    akpli bürokratlar ve hükümet üyelerinin ardı ardına gelen hakaretleri karşısında anca fosss sesi çıkartan o ağır abiler bakalım ne kadar etkililer asıl bu süreçte GS de yıllardır efsane gibi anlatılan bu hikayenin ne kadar gerçeklik payı var göreceğiz kii son bi haftadır süren tutumlara bakarsak anca kendilerine derin bu abiler

    adnan polatın sonu serdar bilgili gibi mi?yoksa zamanında fenerdeki bazı odakları deviren ve saltanatını kuran aziz yıldırım gibi mi olacak izleyip göreceğiz...

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir