14 Haziran 2023 Çarşamba

Sol bek transfer listesinde yer alan isimler benzer tarzda


Spor Gecesi'nde, Haluk Yürekli'nin verdiği haberler arasında, Galatasaray'ın sol bek transferi listesi de vardı. Reguilon, Angelino, Jordi Alba, Alex Sandro ve Alex Telles'ten oluşan bir liste. Beklerin hepsi benzer tarzda. Teknik özellikleriyle ön plana çıkan, tecrübeli isimler. Okan Hoca'nın en büyük isteğinin Angelino olduğu yazılsa da, en zoru da o. Leipzig'in ciddi bir bonservis beklentisi var. Jordi Alba boşa çıktı, diğer isimler de gözden düşmüş sol bekler. Angelino transferi gerçekleşmeyecekse, Kazımcan Karataş yanlısıyım ben. Önemli bir potansiyel, üzerine düşmeye devam edilmeli. 

Önü ya da arkasına da (ne derseniz deyin), tecrübeli bir sol bek almak ve Kazımcan Karataş'a da süre vermeye devam etmeyi tercih ederdim. Şampiyonla Ligi'ne katılmak istiyoruz. Avrupa'yı düşünerek, tecrübeli bir sol bek ile o bölge kapatılabilir. Tecrübeli ismin de, Kazımcan Karataş'ın gelişimi üzerindeki etkisi büyük olur. Siz ne düşünüyorsunuz bilmiyorum. 8+3 de devam edecekken, eldeki potansiyeli bu kadar da yabana atmam. Sol bek transferi olmazsa olmazdır. Fırsat düşmediği takdirde de, benim kafamdaki profili belli.

Alex Sandro'yu blogda konuşmuştuk. Angelino haricindeki listede yer alan en iyi isim. Sol stoper gibi de oynayabilir. Teknik özelliği, istikrarı, savunma tarafıyla da dengeli bir bek. Reguilón'un yaşı makul, yaşadığı sakatlıklar ise değil. Son 2 sezonda yaşadığı çok büyük sakatlıklar var. Bu durum, o ayarda bir beki "fırsat" kılıyor da, iş biraz da kumara giriyor. Alex Telles, bildiğimiz isim. Tarzı bize çok uyar ama o da sakatlıklar yaşadı, bu da temposunu düşürdü. Sevilla dönemi de sakatlıklar yüzünden kendisi adına iyi geçmedi. Manchester United de şu an kendisinden kurtulmaya yer arıyor. Jordi Alba'nın ise Inter Miami ve Suudi Arabistan takımlarıyla adı geçiyordu. Yaş haddi yüksek ama kalitesine inanırım. Barcelona için iyi bir alternatifti.

Sol bek listesinden çıkarımım şu. Fırsat kovalanıyor. Yatırım yapıp, geleceğe dönük bir isim yerine, biraz daha tecrübeli futbolculara bakıyorlar. Onun nedeni de Kazımcan Karataş gibi bir potansiyelin zaten elde var olması. Rotasyonun potansiyel ayağı o. Arkasına ya da önüne daha tecrübeli bir isim alıp, onun süresini kısmayacaklar. Kazımcan Karataş bu güveni bana göre verdi. Şu an da Milli Takım'ın sol beki olması gerekiyordu. O seviyeyi de hak etti.

4 yorum:

 1. Sandro ve Telles 3lu stoperi de oynuyor hocanın bazen 3luye geçme düşüncesi mi var acaba?

  YanıtlaSil
 2. Atlet fiziksel olarak ezilmeyecek hücum beki lazım. Alex Telles olmaz gücü yetersiz. Tavares'i almaya yada kiralamaya çalışırdım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tavares'i keşke alsak da, kolay transfer değil.

   Sil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir