24 Haziran 2023 Cumartesi

Yunus Emre Çift ihtimali?


2'li haline geldiler, 1'ini transfer etmek isteyen, diğerini de transfer etmek zorundaymış gibi kendisini hissediyor. 8+3 sarmalında, Anadolu için önemli yerliler. Bir dönem Galatasaray için de önemli olsalar da, düşüşleri keskin oldu. Bugün ise Galatasaray'da kalıp, katkı sağlamaları bana göre imkansız. Kampta denenecekler ve öyle karar verilecek tarzı haberlere inanmıyorum. Samsunspor'un 2 futbolcuyu da transfer etmek istediği yazılıyor. Hatta Taylan Antalyalı'yla görüşmüşler de. En iyi teklifi kim verirse oraya giderler. Söz konusu Samsunspor olunca aklıma olası Yunus Emre Çift transferi geldi. Önemli bir potansiyel çünkü, farklı stoper. Tekniği ve topla çıkabilmesi önemli. Geriden oyun kurmayı seven takımlar adına iyi alternatif. Biraz ağır, savunma özelliği de mutlaka gelişmeli. Bu sezon Süper Lig oynayacak ve Samsunspor birçok transfer yapacak olsa da, onu 11'de değerlendirmeye devam edecek. Potansiyelini o zaman gösterecek ve talip sayısı artacaktır. Samsunspor'un bu 2 futbolcu için ilgisi varken, Yunus Emre Çift'i transfer etmek lazım. 1 sezon orada kiralık bırakıp, gelişiminin önünü kesmeyebilirsin de. Taylan Antalyalı, Samsunspor'a katkı sağlar bu arada. Emre Kılınç ise kanat oynarken "bal yapmayan arı" gibi oldu. Farkını orta sahada gösteriyordu. Hüseyin Eroğlu'nun 3'lü savunma düzeninin sol kanadında belki oynar diyeceğim, orada da temposu düşündürdü. Geçtiğimiz sezon 2 gol 3 asistte kaldı, düşük istatistik. Taylan Antalyalı ise daha iyi performans verdi. Orta sahanın merkezinde, Anadolu için çok net bir alternatif.

6 yorum:

 1. İki oyuncuda Anadolu takımlarında direk katkı verirler. Berkan gidecek ise Taylan takımda alternatif olarak kalabilir. Taylan 'ın çok iyi performans verdiği dönemler oldu.Emre kılıç ise değişik oyuncu. Bir maç çok iyi diğer maç ortada yok.Süreklilik sıkıntısı var.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Taylan Antalyalı bağı koptu gibi geliyor bana.

   Sil
  2. Taylan'in kalmasi lazim bence de zira lig ilk defa bu kadar uzun surecek ve ilk defa 3 ön eleme oynayacagiz Avrupa cok cok erken basladi.
   Yerel kupada icerdeki kolay maclarda sür Taylan'i oynasin Oliveira'yi Mertens'i Torreira'yi buyuk maclarda kullan, bu sene cok fazla adama ihtiyacimiz var.

   Sil
  3. Taylan Antalyalı 'nin yeterli olacağını düşünmüyorum maalesef. Transfer de yapılacak, orada fazlalık oluşturur.

   Sil
 2. Peki mevcut genç stoperlerimiz ross metehan ve emin bayram rotasyon için yeterli degilllermi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olay yeterlilik değil, geleceğe yatırım. Yunus Çift farklı bir yetenek.

   Sil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir