19 Mart 2009 Perşembe

Alanzinho

Kim inanır Alanzinho'nun bu fizikle Norveç liginde forma giydiğine. Alanzinho'yu ben Trabzonspor transfer etmeden önce tanımıyordum. Norveç Ligi'nde oynuyor dendiğinde herhalde dedim fizikli, kalıplı bir şey gelecek. Ama ilk maçı olan Ankaraspor maçında gördümki küçümen bir şey. Ama bu küçümenliğin altında iyi bir top tekniği yatıyor. Fiziksel yönden ülkemizde bile zayıf kalıyorki Norveç'de bu adam neler yaptı merak ediyorum.

Galatasaray maçında izlediğimiz Alanzinho müthişti. Seri çalımlar ve hızlı futboluyla eksik Galatasaray savunmasını alt üst etti. Hemen insanların akıllarına şu soru geldi haliyle Yattara mı Alanzinho mu?

Yattara senelerdir ülkemizde ve hep iyi bir futbolcu olarak gösterildi. Belirli bir standartta bir futbolcu olmasına rağmen yukarı aşaması hiç yapamadı. Hakkında asılsız transfer dedikoduları bile çıktı, örneğin Real Madrid gibi.

Alanzinho Yattara'ya oranla daha hızlı ve çabuk hareket ediyor. Tam Trabzonspor'un futbolcusu üstelik Yattara gibi kaprisli bir futbolcuda değil. Büyük takımlarda iş yapamaz ama Trabzonspor'da uzun soluklu bir futbolcu olabilir.

Üstelik baktığımızda Alanzinho Yattara'dan daha iyi kolbastı oynuyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir