18 Mart 2009 Çarşamba

Ayıptır

Fransa Bisiklet Turu'nda 7 kez şampiyon olan, Kazakistan'ın Astana kulübünün ABD'li sporcusu Lance Armstrong'un, doping testi sırasında kendisinden saç numunesi istenmesine şaşırdığı bildirildi. AFLD Başkanı Pierre Bordry de yaptığı açıklamada, ''Onun, bizim için diğer sporculardan bir farkı yok. Fransa'da antrenman yaptığını biliyoruz, basından bildiğimiz kendisini ilk kez tanıdık'' dedi. Armstrong, hafta sonu katılacağı Milano-San Remo yarışına hazırlanmak üzere Fransa'da bulunuyor.

Gerçekten ayıptır. Koskoca Lens Armstrong karşındaki bu adam kanser olmuş, doktorlar yüzde 20 yaşama şansı vermiş, bu hastalığı yenmiş ve bunun üstüne 7 yıl üst üste Fransa Bisiklet Turunu kazanmış. Şimdi bu haksız durumu görmek gerçekten çok üzücü. Lens Armstrong'un diğer sporculardan farkı olmalı, bence onu bu tip haraketlerle spordan soğutma yerine, onu bir daha izleyeceğimiz için kendimizi şanslı saymalıyız.

Ayrıca AFLD Başkanı'nın da sözleri ayrı skandal kendisini ilk kez tanıdığını söylüyor. Bu habere en iyisi gülelim eğlenelim...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir