20 Mart 2009 Cuma

Kadiköy'e Elvede Derken

Bir rüyaydı bizim için Kadıköy. Uefa Finalini orada oynamayı hepimiz istiyorduk. Bordeaux maçları, Bülent Korkmaz falan derken hepimizin inancı daha da artmıştı. Üstüne Hamburg'a karşı ilk maçta bunca eksikle 1-1 gibi avantajlı bir skorlada dönünce tur için hepimiz inançlıydık. Malesef olmadı, geçmiş olsun demekten başka yapabileceğimiz bir şey yok.

Maça bakarsak stoper tercihinde eleştirmeye başlayabilirim Bülent Korkmaz'ı. Şimdi Kewell ilk maçta iyi oynamış olabilir, mücadelesi iyi olabilir ama adamın bölgesi orası değil. Fenerbahçe - Beşiktaş maçında Pancu zorunlu olarak kaleye geçmişti ve iyi oynamıştı Pancu ondan sonra ki maçta kaleye mi geçecekti? Sen Kewell'ı stopere çekerek bir kere takımın ofans gücünü kısıtladın. Semih Kaya'yı bu maçlar için hazırlayacaksın. Trabzon maçında oynatacaksın. Bu adamın peşinde Arsenal falan koşturuyor demekki boş bir futbolcu değil. Kewell ilk yarıda oyuna hakim olduğumuzda iyi gözüktü ama ikinci yarı rakip üzerimize geldiğinde nasıl oyundan düştü gördük. İlk maçtada stoper oynamasına rağmen 10 kişi kaldığımızda maç 3-1 aleyhimize dönebilirdi. Yanlış anlaşılmasın Kewell'ı asla suçlamıyorum, müthiş özveri gösterdi helal olsun diyorum ama orada oynatılması yanlış.

Orta saha elamanlarını aklışlamak lazım, özellikle Ayhan Akman ve Barış'ı. Bu nasıl bir mücadele, bu ne bitmek bilmeyen bir enerji gerçekten helal olsun. Ayhan yıllanmış şarap gibi, eğer bu futbolunu genç yaşlarda gösterebilse şimdi çok farklı yerlerde olabilirdi. Barış Özbek çok koştu çaba harcadı, Sabri çok koştu ama bazı yanlış tercihleri oldu. Serkan Kurtuluş ve Volkan Yaman bugün güzel mücadele gösterdiler. Hepsine buradan alkış. Gerçekten Galatasaray ruhunu çok iyi sahaya yansıttılar. Bülent Korkmaz'ın bir yanlışı daha Lincoln'e çok sabretmesi oldu. Lincoln 26. dakika topla buluştu, sahada kaldığı sürede tek bir olumlu hamlesini göremedim. Maç 2-0 olduğunda Lincoln'ü çıkaracaksın defansif orta saha alacaksın, zaten senin defansın zayıf. Skora yatacaksın orada. Biz hala 3. golün peşindeydik maç içinde ben bile dedim farka gidiyoruz sanırım. Lincoln'e buradan kocaman bir eksi. Belli oldu Lincoln kafasında Galatasaray'ı bitirmiş. İsteyenleri var sezon sonunda iyi bir fiyata Lincoln'u yollayabiliriz. Bülent Korkmaz ve Lincoln anlaşamayacaklar. Lincoln yıldız oyuncu tamam kaprislerin var anlıyorum ama Kewell'ın kariyeri sana yüz basar. Ama Kewell yeri geliyor stoper bile oynamaya razı oluyor. Şimdi hangisi profesyonel?

Arda Turan sen nasıl bir futbolcusun. Bu maç kendisine olan saygım iyice katlandı. Doktorlar yüzde 30 oynar dedi, çıktı oynadı inanılmaz bir mücadele gösterdi. Bir ara bir defansta, bir hücumda, sağda, solda her yerde onu görmek mümkündü. Futbolun kitabını bu maçta yazdı üstelik sakat sakat. Baros son günlerin en mücadeleci maçını oynadı. İkili mücadelelerden kaçmadı, savaşdı, golünü attı ama onunda çabası yetmedi.

Hasan Şaş'a ayrı bir parantez açmadan olmaz 6 aydır futbol oynamıyorsun, bir girdin pir giremedin. Senden beklediğim hırs ve mücadeleyi göremediğim gibi bir çok hücumuda baltaladın. Ama suç sende değil. Eldeki alternatifsizlikte.

Hamburg'a baktığımızda çok güçlü bir takım değil. Bunlara elendiğimiz için gerçekten üzülüyorum. Şu maç Servet Çetin olsaydı şimdi turu geçen taraf biz olacaktık. Bir anda gelen 2 golle bütün umutlarımız söndü.

Maç 2-0 olduğunda aklıma gelen hayalleri düşünüyorumda, şimdi üzüntüm kat ve kat artıyor...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir