10 Mart 2009 Salı

Kalsanda Bir Gitsende

Zenit uzun zamandır peşinde olduğu Meira transferini sonunda gerçekleştirdi. Galatasaray bu transferden 6 milyon euro kazandı. 4.5 milyon euro bonservisle transfer ettiğimiz düşünülürse 30 küsür yaşında olan bir futbolcu için karlı çıktığımız söylenebilir. Ama transfer için doğru bir zamanmıydı bakalım:

- Zorlu Hamburg, Trabzonspor ve tekrar Hamburg maçı öncesinde stopersiz kaldık. Servet sakat, Emre Güngör sakat, Mehmet Topal sakat. Bu durumda bakarsan halimiz harap gibi görünüyor. Hakan Balta'yı stopere çeksek sol bekimiz yok, Semih Kaya'yı falan oynatsak büyük kumar gibi duruyor.

- Kriz kapıda herkes 3 kuruş paranın peşinde. Galatasaray'da nakit akışı sıkıntıya girmiş olabilir bu yüzden Meira'yı satmak zorunda kalmış olabilir. Bu yönden bakarsak olumlu bir hareket ama hedeflerimizden vazmıgeçtik acaba diye insanın kafasında soru işaretleri oluşuyor.

- Galatasaray Meira'yı biliyorsunuz satmama kararı almıştı ama Meira'ya yapılan son teklif sonrası bence Meira gitmek istedi. Daha fazla para alacaktı çünkü bu zorlu durum öncesi bu kadar profesyonellik insanın içini bayıyor.

Benim açımdan Meira'nın gitmesi çok hayırlı bir hareket üstelik bu kadar sakat futbolcu varken. Meira'nın Bordeaux maçındaki gibi ayağındaki topu ıskalamasını görmektense, onun ruhsuz gibi sahada dolandığını görmektense çıkarır Semih Kaya'yı aslanlar gibi oynatırım sonuna kadar da arkasında dururum. Bülent Korkmaz'ın dediği gibi Galatasaray zor günlerin takımıdır ve bu zor günlerden her zaman alnının akıyla çıkmıştır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir