17 Mart 2009 Salı

Özledik Seni

Hepimiz onu futbol dışında yaptıklarıyla tanıdı. Gece gezmeleri, sevgililer, olaylar falan. Müthiş bir futbolcu kimliğini bu tip kargaşalarla sürekli zedeledi ve insanların aklında iyi bir futbolcu olduğundan çok başka şeyler geldi. Belkide ülkemizin Beckham'ı olmaya özendi ama ondan eksiği Beckham'ın her ne kadar görselliğini ön planda tutsada, müthiş bir profesyonel olduğunu unutmasıydı.

Ben İlhan'ı iyi bilirim, hem de çok iyi. Öncelikle iyi bir Beşiktaş'lı oluşunu, sahada ki müthiş hırsını, mücadelesini, teknik ayağını, Carlos'a attığı çalımı, Senegal'e attığı golle bizi yarı finale yaşımasını. Çok üzülüyorum bu adamı yeterince izleyemedik diye. Hep istedim İlhan Galatasaray'da oynasın. Ama o Beşiktaş'a gitti farketmez yine Türk futboluna hizmet etti. Hatalar yapmasa bugün belki onu izliyorduk. Ama sahada dizilerde değil.

Günümüzün santrafor tanımını 4-5 sene önce İlhan Mansız o günlerde taşıyordu. Yani hızlı, güçlü, teknik ve bitiriciydi. Ayrıca mücadelesi ona ekstra güç kazandırıyordu. Ne yaptın be İlhan kendine. Gerçi İlhan'ın bitişinde Beşiktaş yönetiminin onu para uğruna Japonya takımına satmasıda etkili olmuştu ama neyse.

Ben İlhan Mansız'ı özledim ama futbolunu. Artık çok geç ama...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir