29 Nisan 2009 Çarşamba

Galatasaray'ın Yeni Kalecisi Leo Franco

G.Saray'ın gelecek sezon kalesini emanet edeceği Leo Franco'nun ismine sarı kırmızılı kulübün başkanı Adnan Polat'tan onay geldi. Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin yaptığı açıklamada Atletico Madrid'in 31 yaşındaki kalecisi Leo Franco ile ön anlaşma yaptıklarını söyledi. Sezgin, resmi imzanın henüz atılmadığını ancak sezon sonunda bu transferin gerçekleşeceğini belirtti. Bu sezon sarı kırmızılı kaleyi koruyan De Sanctis'in bonservisinde pürüzlerin bulunması sarı kırmızılı yöneticileri kaleci arayışına itmiş ve yönetici Haldun Üstünel, Arjantinli kaleci ile görüşmeleri başlatmıştı. Ayrıca İspanyol Medyası'da Leo Franco'nun, İstanbul yolunda olduğuna dair ciddi haberler peşpeşe yayınlanmaya başlamıştı. Kulübü Atletico Madrid ile sözleşmesi sona eren Leo Franco için G.Saray bonservis ücreti ödemeyecek ve Arjantinli kaleciyi De Sanctis'ten çok daha düşük maliyetle transferini gerçekleştirecek.

Leo Franco'yu Mallorca - Galatasaray maçlarından atıyorum. 4-1 kazandığımız maçta hatalı goller yemişti. Sonra A. Madrid takımında da takip ettim geçen sezon kaleyi devralmasına rağmen bu sezon Coupet'e yerini kaptırmıştı. 31 yaşında tecrübeli, tanınan bir kaleci. Böyle beni heyecanlandıran bir kaleci transferi olmadı bu. Yani De Sanctis'den fazla bir farkı yok. Tek farkı bunun bonservisi yok bu yüzden maliyeti düşük. Mondragon'dan bu yana kaleci sıkıntısı çekiyoruz. Geçen sezonu Orkun ve Aykut'la geçiştirdik bence Aykut'un üzerinde dursaydık bu sezon önemli işler yapacaktık. Bu sezon De Sanctis geldi kiralık olarak o da çok dengesiz performanslar gösterdi. Bu yüzden fazla bekleneni veremedi. Leo Franco merhem olacak mı acaba.

Mondragon transferini hatırlıyorum o da kiralık gelmişti ve fazla tanınmayan bir kaleciydi. Ama öyle bir çıkış yakaladıki Galatasaray'ın demirbaş oyuncularından olmuştu. O da geldiğinde 30-31 yaşındaydı. Leo Franco'da aynı şekil şimdi bu onun biraz daha tanınmışı. Neler yapacak bilmiyorum ama kaleci transferinin şimdiden bitirilmesi güzel. Hatta bütün transferlerin hazırlık dönemi başlayana kadar bitmesi lazım. Bu kaleci karmaşası yüzünden bu sene Şampiyonlar Ligi'nden olduk. Sürekli kaleci alınacak dendi Aykut'un kafası karıştı, De Sanctis geldi o mu oynayacak bu mu kargaşa falan. Bunlara hiç gerek yok.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir