İkinci yarıya atak başlayan takım yine Galatasaray'dı. Fakat ilk yarıya nazaran maçın ikinci yarısında maç daha çok sahadaki 2. ve 3. bölgede yani orta saha çizgisi etrafında geçti. Maçın sonlarına doğru Milan'ın yerine maça giren Netanya maçında 3 gol birden atarak tam manasıyla patlama yapan isim Nonda'ydı. Ne Antep Ne-tanya farketmez diye düşünmüş olacakki Arda'nın arapası ile kaleciyle karşı karşıya kalmasının ardından güzelde bir gol attı. Futbol nankör spor. Daha bir ay öncesine kadar Nonda'yı bir çok taraftar gibi bende gönderilecekler listemin zirvesine yazıyordum. Ama beni yanılttı, utandırdı. Teşekkürler Anakonda aynen böyle devam lütfen. Milan'a değinmek gerekirse; tamam iyi bir forvet çok güzel işler yapıyor, koşularla falan boş alan hazırlıyor geriden gelenlere ama aklımda hep Milan ile ilgili ofsayt pozisyonları kalıyor eğer gol atmadıysa. İnsan kaldırır kafasınıda bir etrafına bakar değil mi? Tam gevşedik maç 3-1 bitecek derken ceza sahası içinde Ümit'in düşürülmesiyle Antep bir penaltı kazanıyor. Penaltıyı kullanan isim Tabata. Vuruyor ve gol oluyor. Fakat gol geçersiz.. Sebebi Tabta topa vurmadan saha içine giren futbolcular. Neyse penaltı tekrar ediliyor. Yine Tabata, yine aynı köşeye, yine Leo Franco'nun uzanmasına rağmen golünü atıyor. Tabata'nın attığı gol beni rahatsız etmiyor. Tabata gibi sevdiğim futbolcular Galatasaray'a gol atınca bunu hissediyorum. Durum 3-2. Maçın son anları artık. Rijkaard maçın yıldızını, kaptanını oyundan alarak alkışlatmak niyetinde kuvvetle muhtemel. Arda kendisinin çıkacağını Antep'li futbolcu Murat'ın uyarısıyla farkediyor.
Ben Cimbom'um 3 gol atarak averajla lider olacak ilk haftadan demiştim maçla ilgili düşüncelerimde. Cimbom'umun attığı 3 golü bildim mi? Bildim. Antep'in yaptıkları (Galatasaray yendikten sonra elbette) beni çokta ırgalamaz. Geçen sene kâbus gibi geçsede bu sene aslanlar gibi geliyoruz. Birde dipnot; Couceiro'nun ne kadar sempatik geldiğini daha önceki yazılarımda söylemiştim. Bizim teknik direktörümüz zaten bambaşka. Kısa saçta açmış :) Birde Sporx'in maçla ilgili başlığına bayıldım: Kaptan Dümene Geçti. Tebrikler kaptana. Sen 10 numarasın Arda Turan.
Kaptan dümende Galatasaray güvende 5 maçta 8 asist, 1 gol inanılmazsın kaptan maşallah :)
YanıtlaSilBaroş'un bir an önce kendine gelmesi gerekiyor,gelecek maçta Rijkaard Nonda ile başlar mı acaba,bu tam bir ince çizgiye benziyor bir yanda kendine gelmesi (gol açısından)istenen Baroş diğer yanda performası yüksek Nonda.
YanıtlaSilBu arada yorumunuzu, maç yorumlarına kaynak olarak gösterdim,ellerinize sağlık.
Milan'a evlilik yaramadı sanırım :p yada hala balayında :D
YanıtlaSil