Mondragon'da Galatasaray'a transfer olduğunda 30 yaşındaydı ve senelerce bu takımda oynadı. Leo Franco'da 32 yaşında geldi. Bir futbolcu için yaşlı gibi görünsede kalecilerde tecrübenin büyük önemi var. Bu yüzden 35-36'lı yaşlarda bile üst düzey performanslar göstermeleri mümkün. Hatta bu yaşlarda olan kaleciler çok daha güvenli oluyor. Şu an geçtiğimiz sezon yaşayamadığımız kalede güveni Leo Franco'da yaşıyoruz. Üstelik bu kalecinin arkasına Ufuk Ceylan gibi Türk futbolunun büyük umutlar beslediği bir kaleciyi de transfer ettik. Leo Franco 2-3 sezon daha bu performansı mutlaka sürdürür. Arkasından da formayı Ufuk Ceylan devralır ve Galatasaray kalesinde bayrağı uzun süre taşır.
1 Eylül 2009 Salı
Mondragon'un Boşluğunu Sonunda Doldurduk
Mondragon'da Galatasaray'a transfer olduğunda 30 yaşındaydı ve senelerce bu takımda oynadı. Leo Franco'da 32 yaşında geldi. Bir futbolcu için yaşlı gibi görünsede kalecilerde tecrübenin büyük önemi var. Bu yüzden 35-36'lı yaşlarda bile üst düzey performanslar göstermeleri mümkün. Hatta bu yaşlarda olan kaleciler çok daha güvenli oluyor. Şu an geçtiğimiz sezon yaşayamadığımız kalede güveni Leo Franco'da yaşıyoruz. Üstelik bu kalecinin arkasına Ufuk Ceylan gibi Türk futbolunun büyük umutlar beslediği bir kaleciyi de transfer ettik. Leo Franco 2-3 sezon daha bu performansı mutlaka sürdürür. Arkasından da formayı Ufuk Ceylan devralır ve Galatasaray kalesinde bayrağı uzun süre taşır.
Kaydol:
Kayıt Yorumları (Atom)
Daha bismillah yaw, belki de ilk kurtarışını yaptı..
YanıtlaSilAma sonuçta Sanctis'ten daha çok güven verdiği aşikâr.
YanıtlaSil