12 Mart 2010 Cuma

Bir Beckham'ın Anatomisi

Geçtiğimiz akşam 2. tur rövanş maçında Milan, Manchester United'a konuk oldu. Manchester tur atladı bildiğimiz üzere, ama müsabakanın öne çıkan yönü ne goller, ne maçın içindeki her hangi bir pozisyon, ne de hakemdi. Maçın en güzel yanı, Beckham'ın yeniden Old Trafford'a dönmesiydi :) Şimdi o akşama dönüyor ve Beckham'ın maçtan önce, maç sırasında kenarda beklerken, maç sırasında sahadayken ve maçtan sonra Old Trafford'a bir kez daha veda ederken çekilen fotoğraflarla birlikte Beckham'ın "o anlarını" yazmaya başlıyorum.


1- Maçtan önce ve kenarda beklerken; Antrenmanlarda inanılmaz neşeliydi. Takım arkadaşlarıyla şakalaştı, hazırlık yaptı, ilk maçtaki silik Becks gitmiş, yerine o 18 yaşındaki uzun saçlı çocuk gelmişti adeta yeniden. Leonardo'ya ben hazırım mesajını da gayet güzel verdi.


2- Gurbetçi Beckham; Hani şehir dışına okumaya giden gençler olur. Evlerine gelince müthiş bir mutluluk yaşarlar da gamzeleri kulaklarına kadar yaklaşır. Beckham'ın bu fotoğrafını ilk gördüğümde düşündüğüm şey bu oldu. Old Trafford onun eviydi ve o misafir olarak da olsa evine dönmenin mutluluğu içindeydi.


3- Ev ahalisi; Becks adıyla kafiyeli olarak "come back" yapar da United'lılar durur mu? Asla! Evine hoşgeldin yazan kaç tane pankart gördüm inanın bilmiyorum önceki akşam. Bu pankartları açanlar David oyuna girince de inanılmaz bir alkış tufanı kopardılar ki bunu da bir sonraki maddeye sakladım.


4- Maçın EN güzel anı; Sahanın kenarına geldiğinde hareketlenme başladı. Sonra Milan'da birisi çıktı ki o an kimin çıktığını da sallayan yoktu pek, ben de dahilim buna. Ve o girdi. Yeniden Old Trafford'a ayak bastı. Futbolculuğunu, ilk gençliğini, hayatımın en güzel günleri dediği günleri yeniden anımsadı. O sahaya ayak basar basmaz tribünlerden kopan alkışı ne 2 gol atan Rooney, ne Fletcher ne de Park alabildi çarşamba gecesi.. Bu sevgi seline dolan gözlerle karşılık verdi Becks. Ancak gözlerini silerek başlayabildi koşmaya. Zira sahaya girdi, orta sahada durdu, bir kaç saniye bekledi. Belki o atmosferi hissetmek için belki de rüyada mıyım diye anlamak için..


5- Muzur David; Bu duygusal anlardan biraz sıyrılmak adına yine yedek oturduğu anlara gidiyoruz. Fotoğraf Rooney'in attığı ilk golden sonra çekilmiş. Becks bu fotoğrafta gülümseyecek ama içine atmak mecburiyetinde kalmış :))


6- Glory Glory Man U!; O da statta Glazer ailesini istemeyenler kadar United taraftarı. Sarı-yeşil kaşkolu boynuna dolar ve Old Trafford'a veda eder Becks. Owen bile bu takıma alındı, Beckham hâlâ yaban ellerde. Bir dönse.. Yine kırmızı formasıyla izlesek onu.. Belki saçlarını da uzatır, hoş olmaz mı?..

1 yorum:

  1. super bi yazı,,emegıne saglıkk...
    not:becks hakkında daha fazla yazı yazarsanız sevınırım:)
    akoooooooo

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir