3 Mart 2010 Çarşamba

Jose Mourinho Saati #1

Bundan böyle yeni bir uygulamaya gidiyoruz. Her Çarşamba, saat 13:30 yazı saatini Jose Mourinho'ya ayırıyoruz. Elbette diğer günlerde de taptığımız, çok sevdiğimiz ve idol haline getirdiğimiz Mourinho'yu yazacağız ama Çarşamba 13:30 artık onun için özel bir saat. Malum, Mourinho büyük bir potansiyel ve her an her yerde malzemeler veriyor. Günümüz futbolu o olmadan nasıl yaşardı, neler yapardı, nasıl eğlenirdi bilemiyorum. Futbolun sadece sahada oynanmadığını Mourinho bizlere en iyi şekilde anlatıyor.

Bildiğiniz gibi yabancı basında son çıkan haberlerde Mourinho'nun Inter'den ayrılacağı söyleniyor. Çünkü İtalya'da Inter'in değişmez hakimiyeti malum. Son haftalarda Serie A'de sürekli berabere kalmalarına rağmen hala ikinci ile dört puan fark var ve Inter'in vitesi biraz yukarı çekmesi, onları yine ulaşılmaz noktaya taşıyacaktır. Inter'in bu hakimiyetinde Serie A'da ne kadar rekabetçi bir ortam olduğu tartışılır. Mourinho'nun da rekabetçi bir teknik direktör olduğunu bilen yabancı basın onu sürekli ya Premier Lig'e geri döndürüyorlar ya da Real Madrid'in başına getiriyorlar. Aslında Chelsea'de yaptıklarından yola çıkarsak Mourinho'nun Real Madrid'de de harika bir yapılanma uygulayabileceğini söyleyebiliriz. Çünkü günümüz futbolunda maksimum imkanlarla en iyi faydayı verebilecek teknik adamların başında Mourinho geliyor. Üstelik bunu bir futbolcu için inanılmaz bonservisler ödettirmeden yapıyor. Premier Lig mevzusu ise Mourinho'nun açıklamalarından dolayı. Çünkü Mourinho her fırsattı Premier Lig'i çok özlediğini söylüyor ve birgün geri dönmek istediğini belirtiyor.

Inter Başkanı Moratti de bu durum karşısında sessiz kalmayıp Mourinho'nun takımda kalacağını söylüyor. Kolay değil Mourinho için onca yatırım yapıldı ve bu yatırımlar sonuca ulaşmadan Mourinho'nun takımdan ayrılması doğru olmaz. Inter'in Şampiyonlar Ligi'ni kazanmak hayali var ve bunu gerçekleştirmek istiyorlar. Sırf bu kupa uğruna takımı üst üste şampiyon yapan Mancini'yi bile takımdan kovmuşlardı. Ayrıca son iki sezonda büyük transferlere imza attılar ve bu sezon Mourinho takım üzerinde kendi sanatını konuşturmaya başladı. Bana sorarsanız Chelsea önünde avantaj da Inter'den yana. Moratti'yi zor zamanlar bekliyor. Bu ortamda Mourinho'nun kafasını rahatlatmak zorunda ve teknik adamın her dediğini yapmalılar. Yoksa Los Galaktikos veya Premier cazibe Mourinho'yu kapabilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir