24 Mart 2010 Çarşamba

Tur Cepte Ama Emre Belözoğlu {Fenerbahçe 2-0 Manisaspor}

Fenerbahçe maçları son zamanlarda seyir zevki açısından iyice kötü geçmeye başladı. Fenerbahçe oyunun kontrolünü elinde tutarak, pas yaparak ama pozisyon bulmakta da oldukça sıkıntı çekerek maçlarını geçiriyor. Ama aynı zamanda da rakibe verdikleri pozisyon sayısı inanılmaz az. Bu formatta Emre Belözoğlu'nun liderliği ele almasıyla istedikleri sonuçları genelde aldıklarını söyleyebiliriz. Manisaspor maçının da böyle geçtiğini söylemek mümkün. Yine oyuna son derece kontrollü başlayan, topu ayağında tutan takım Fenerbahçe oldu ve rakibin savunmanın hata yapacağını biliyormuş gibi oyuna başladılar. Manisaspor'un da zaten oyuna sürdüğü kadroda tamamen ligi düşündüğü, Türkiye Kupası ile pek işi olmadığı ortadaydı. Fenerbahçe için ise Türkiye Kupası olmazsa olmaz olduğundan Galatasaray maçını düşünerek Manisaspor'un aldığı kadro riskini alamadı. Sonuçta en istemedikleri olay gerçekleşti ve Emre Belözoğlu'nun yaşadığı sakatlık onlar açısından büyük bir handikap oluşturacak. Aslında maç hakkında yazacak pek bir durum yok. Fenerbahçe'de oyunun en iyisinin Selçuk Şahin olduğunu düşünürsek nasıl bir maç geçtiğini tahmin etmek zor olmaz. Manisaspor cephesinde de Orkun Usak'ın ikramları pozisyon bulmakta zorluk çeken Fenerbahçe'ye ilaç gibi geldi ve 2-0'lık avantajı yakalayarak tur avantajını ceplerine koydular. Fenerbah.e taraftarına ise bu maçta Özhan Canaydın için gösterdikleri büyük vefa sebebiyle teşekkür ediyorum. Ayrıca Fenerbahçe tesislerinde bayrakların yarına indirilmesi olayı da çok büyük bir jest oldu.

FENERBAHÇE: 2 - MANİSASPOR: 0

Stat:
Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu
Hakemler: Abdullah Yılmaz, Cem Satman, Alper Ulusoy

Fenerbahçe:
Volkan Demirel, Gökhan Gönül, Lugano, Bilica, Andre Santos, Mehmet Topuz, Selçuk, Emre (Dk. 26 Deivid), Özer (Dk. 73 Vederson), Alex, Güiza (Dk. 86 Gökhan Ünal)

Manisaspor:
Orkun, Güven, Kalabane, Limeira, Momha, Yiğit Gökoğlan, Mehmet Nas (Dk. 60 Yiğit İncedemir), Mehmet Güven, Nizamettin, Simpson (Dk. 70 Dilaver), Ergin (Dk. 51 Isaac)

Goller:
Dk. 31 Güiza, Dk. 34 Deivid (Fenerbahçe)
Kırmızı Kart: Dk. 79 Kalabane (Manisaspor)
Sarı Kart: Dk. 48 Kalabane (Manisaspor)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir