20 Nisan 2010 Salı

Arjantin Beşlisi

Samuel, Riquelme, Aimar, Saviola ve Placente. Bir ara Arjantin bu futbolculardan soruluyordu. Gerçi Samuel son zamanlarda yeniden Milli Takım'a girmeye başladı ama onun jenerasyonu Maradona'nın müthiş çabalarına rağmen geride kaldı. Çünkü hala baktığımızda Veron, Palermo hatta Ortega'yı bile bazen takımda görebiliyoruz. Fotoğrafa gelince bu beşli neden bir araya gelmiş hiç bilmiyorum. Güzel çıkmışlar diye bende ekleyeyim dedim :) Saviola, Aimar ve Riquelme zaten burada çocuk gibi. Placente'nin de onlardan farklı bir tarafı yok. Ama Samuel abileri gibi. İmajını asla bozmadan, günümüze kadar taşıdı. Karizma adam bir yerde.

4 yorum:

 1. Fifa 17 yaş altı dünya gençler şampiyonası (ya da onun gibi bir şey için) toplu fotoğraf çekimine yıldızları bir kenara alıp çekmişler işte =)

  Şimdiki nesil için pek bir şey ifade etmese de bu oyuncular; özellikle benim gibi CM serileri ile yatıp kalkan ve dünya futbolu daha çok 97 sonrası sevenler için çok şey ifade ediyor. Placenta'yı her ne kadar fotoyu ilk gördüğümde tanıyamasamda(genç ve saç stili değişikmiş) river plate'in önemli oyuncularındandı. Aimar sevgimi filan tekrarden söylememe gerek yok. Zaten herkesin bildiği gibi Saviola ile kardeş gibiler. Riquelme ile de yoldaş oldular. Samuel ise olgun abi rolünde. O şampiyona da orada olmayan diğer mükemmel oyuncu da Cambiasso.

  Ve bir sürpriz isim daha var. Kim bilin bakalım =)

  Evet Leo Franco. Bütün bir turnuva boyunca ilk 11'de oynadı ve buna rağmen aldı Arjantin kupayı ehehe =)

  YanıtlaSil
 2. Bu Riquelme, Saviola'dan 4 yaş Samuel hepsinden 6-7 yaş büyük :) 17 yaş altı imkansız :D

  YanıtlaSil
 3. Samuel ve Riquelme 78'li. Aimar 79'lu, Placente 77'li. Saviola zaten o maçlarda oynamadı. Geleceğin yıldız adayı diye oradaydı küçük olsanda turnuvaya gidebiliyorsun büyük olsan olmuyorda =) Hatta bende Brezilya ile oynanan maçın kadrosu bile var.(Belki de 17 yaş altı değilde 20 yaş altıdır. Ama sonuçta yaş farkı çok yok dediğim gibi aralarında.)

  *
  [1]
  Leonardo FRANCO (GK)
  *
  [2]
  Leandro CUFRE
  *
  [3]
  Walter SAMUEL
  *
  [4]
  Juan SERRIZUELA
  *
  [5]
  Esteban CAMBIASSO
  *
  [6]
  Diego MARKIC (-22')
  *
  [7]
  Diego QUINTANA (-67')
  *
  [8]
  Juan RIQUELME (C)
  *
  [9]
  Bernardo ROMEO (-45')
  *
  [10]
  Pablo AIMAR
  *
  [14]
  Diego PLACENTE

  Substitute(s)
  *
  [12]
  Cristian MUNOZ (GK)
  *
  [11]
  Pablo RODRIGUEZ (+45')
  *
  [13]
  Fabian CUBERO
  *
  [15]
  Martin PEREZLINDO (+67')
  *
  [16]
  Nicolas DIEZ
  *
  [17]
  Sebastian ROMERO
  *
  [18]
  Lionel SCALONI (+22')

  YanıtlaSil
 4. Ne bileyim Samuel yaşından büyük duruyor :D

  YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir