19 Nisan 2010 Pazartesi

Bilica'nın Petrol Mühendisliği Hayali

Çocukluğunda petrol mühendisi falan olmayı mı hayal ediyordu bilmiyorum ama Bilica'nın Beşiktaş maçında bu konuda adım attığını söyleyebilirim. Ünye'de falan da maçlar izliyorum. Amatör kümeden, üçüncü lige kadar maçlara bakıyorum. Her türlü olay, görülmemiş durumları bu maçta izlemek mümkün. Mesela dün Ünyespor kaybettikten sonra Ünye de olay çıkartmayıp, 80 km ötede rakip takım otobüsünü taşladılar deyince çok şaşırmıştım. Ama şaşırmamak gerekiyor. Çünkü hayat sürprizlerle dolu. Ben bir penaltıdan önce penaltı noktasını kazan, sondaj çalışması yapan bir futbolcuya ilk defa rastlıyorum. Olmadık bir pozisyonda penaltıyı yapmışsın, kontrolsüz bir futbolcu olduğun sezon boyunca {özellikle Lugano'suz} oynadığında dönemde belli olmuş ama şu penaltı noktasını eşeleme olayı inanılmaz. Bu kontrolsüzlüğün son halkasıdır. O anda ikinci sarı karttan kırmızı yese ne olacak. Aslında olması gereken o ama hakem maç içerisinde bilincini kaybettiği için kontrolü kaybetti. Yanlış anlaşılmasın Bobo bu penaltıyı kendi beceriksizliğinden atamadı, göstere göstere köşeye penaltıyı atarsan gol olmaz ama Bilica'nın bu kontrolsüzlüğüne çare bulunmalı. Fenerbahçe'ye kesinlikle yakışmayan bir futbolcu. Yıllardır bazı isimlere çirkef, Türkiye'ye yakışmıyor falan dedik, hepsinden tek tek özür diliyorum.

Hakem sizce Bilica'yı bu hareketinden ötürü cezalandırdı mı? Ya da hakemlerden bu olayı hangileri gördü. Çünkü göstere göstere yapılmış bir durum, gizli saklı asla yok. Fenerbahçe'nin çok iyi oynadığı, sonuna kadar kazanmayı hakettiği yerde futbol haricinde konuştuğumuz durumlara bak. Bu durumdan sonra sözün bittiği yerde olduğum için, yapılan espirileri falan okumakla zamanı geçireceğim. Bu arada maçın hakemi Bilica'ya penaltı noktasını tahrip ettiği için sarı kartı göstermiş.

1 yorum:

  1. Boyle bir kitap falan yokmus uydurmaymis yani.Extensor'de tongaya dustu ayni sekilde...Uyarayim dedim...Saygilarimla...

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir