12 Nisan 2010 Pazartesi

Victor Valdes'in Hakkı Victor Valdes'e

Yakında en çok hakkı yenen 11 futbolcuyu yazma gibi bir düşüncem var ve o kadronun en önemli isimlerinden birisi de Victor Valdes olacak. Bugün bana göre Dünya'nın en büyük 5 kalecisinden birisi ama bıraktığı hava ve izlenim çok kötü. Tamam Rüştü Reçber'den kaleyi aldığında sadece kendisine değil, Rijkaard'a da çok kızmıştım ama bu o zamanki fanatizmimle ölçülecek bir konum. Şimdilerde düşününce Rijkaard müthiş bir hamle yapmış. Valdes, bu tekniğiyle Galatasaray orta sahasında oynasa ilk 11'deki yerinin banko olduğunu söyleyebilirim. Çünkü müthiş bir tekniğe sahip, 40 metreye bile harika pas atabiliyor. Son derece güvenli, garanti oynamayı seven bir kaleci ve en önemlisi bu adam güven veriyor. Sana mutlaka maç kazandırır. Real Madrid karşısında bir kere daha Victor Valdes'e hayran kaldım diyebilirim. Umarım ilerleyen yıllarda hak ettiği değeri fazlasıyla alır. Aslında Barcelona'da oynayarak alınıyor ama dediğim gibi ilk 5 kaleciyi saydıklarında Valdes'i görmemek biraz ayıp oluyor.

7 yorum:

 1. Kesinlikle katılıyorum, her ne kadar şu anda herkes dünyanı nen iyisi olarak Júlio César olarak gösterilse de benim gözümde en iyi valdes! derbi de de açık ara farkını ortaya koydu..

  YanıtlaSil
 2. Kesinlikle sana katılıyorum.Kendi blog'umda da bundan bahsetmiştim.Göz atmak isteyen olursa diye;

  http://portal-futbol.blogspot.com/2010/04/el-classico-rmadrid-barcelona.html

  YanıtlaSil
 3. Victor Valdez'e bu kadae gıcık olunmasının tek sebebi PES'tir! Adam her geleni içeri alıyor oyunda, bizimde psikolojimiz bozuluyor! Geliba biz TR olarak Rüştü nedeniyle de pek sevmiyoruz kendisini... Ama il 5 içinde de değildir bence. Belki ilk 10..

  YanıtlaSil
 4. bu adamın eleştirilmesine anlam veremiyorum. yok zaten her kupayı barca alıyor. daha iyi bir kaleci olsa ne olacak?

  YanıtlaSil
 5. Halı sahada bile kaleye geçirmem kendisini, Barcelona'nın sol bek'ten sonra en zayıf halkası.

  YanıtlaSil
 6. Bence sorun Barca kalecisi olmasında. Daha çok top gelen bir kaleci olsa kendisini daha çok gösterebilir. Ama yine de ilk 5 biraz iddialı.Bir de Barca gibi bir takım sahada olunca, kalecisi uçanı kaçanı tutan biri olsun istiyor insan.

  YanıtlaSil
 7. Barcelona her maçta pozisyonlar veriyor. Tamam uzay takımı ama her maç tek kale oynadıklarını söyleyemem. Valdes'in de inanılmaz kurtarışlarına çok kez şahit oldum. Hepsinden önemlisi bu kaleci şu an Dünya üzerindeki en teknik kaleci. Bir orta saha gibi ayak becerisi var. Bizim Galatasaray orta sahası 10 metreye top atmaktan aciz, bu adam 40 metreye önünde adam varken pas atıyor.

  YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir